Compaq Presario C770ET (KU149EA) notebook

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

İşlemci, işletim sistemi ve bellek
    • İşlemci türü Intel® Pentium® çift çekirdekli işlemci T2390
      • 1,86 GHz, Düzey 2 önbellek 1 MB ​
    • Yüklü işletim sistemi Orjinal Windows Vista® Home Basic 32 bit​
    • Standart bellek 1024 MB​
    • Bellek düzeni (1 x 1024 MB)​
    Dahili sürücüler
    • Dahili sabit disk sürücüsü 120 GB​
    • Sabit disk denetleyicisi SATA Sabit Disk Sürücüsü​
    • Sabit disk sürücüsü hızı 5400 rpm​
    • Optik sürücü türü Çift Katman desteğine sahip Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)​
    Sistem özellikleri
    • Modem Yüksek hızlı 56K modem​
    • Ağ arabirimi Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi​
    • Kablosuz teknolojileri 802.11b/g WLAN​
    • Harici G/Ç bağlantı noktaları 3 USB 2.0, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 1 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi​
    • Ekran boyutu 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen​
    • Ekran çözünürlüğü 1280 x 800​
    • Video adaptörü Intel® Graphics Media Accelerator X3100​
    • Video RAM En çok 251 MB toplam kullanılabilir grafik belleği​
    • Web kamerası Tümleşik mikrofona sahip web kamerası​
    • Dahili ses 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik​
    • Hoparlörler ve mikrofon Altec Lansing® hoparlörler​
    • Klavye 101 tuşlu, uyumlu klavye​
    • İşaret aygıtı Açma/Kapatma düğmesi ve özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi denetimi, ses kapatma düğmesi​
    • Güç kaynağı türü 65 W AC Güç Adaptörü​
    Yazılım
    • Yazılım - Verimlilik ve finans Microsoft® Works​
    • Önceden kurulu yazılımlar Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0​
    • Optik sürücü yazılımı Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Cyberlink DVD Suite​
    • Ürünle gelen yazılım Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği​
    Boyutlar / ağırlık / garanti
    • Ağırlık 3,10 kg (6,87 lbs)​
    • Paket ağırlığı 4,45 kg​
    • Boyutlar (G x D x Y) 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)​
    • Paket boyutları (G x D x Y) 485 x 112 x 360 mm​
    • Garanti bildirimi 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik​
    • Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.​

2. efsane007 New Member

Bu bilgisayardan tek şikayetim var !!

Aldığımda üzerinde Vista Home Basic vardı.

Vista çok sıkıcı ve gereksiz eklentilerin yanında yine gereksiz güvenlik önlemleriyle dolu, ayrıca kullanıcıyı yaratıcılıktan uzaklaştırıp tekdüzeleştiren bir işletim sistemi. Yetmiyormuş gibi bir de bilgisayarı resmen sömüren bir çalışma prensibi var.

Ben de doğal olarak XP Professional yükledim bilgisayarım fırtına gibi oldu hızına erişilmiyor.

Ama bu bilgisayarın XP driver sorunu varmış internette birkaç siteden buldum audio drivarı yokmuş bir tür yama ile sorunu çözmüşler ama mikrofon sistemi hem dahili hem harici olarak çalışmıyor.

Bütün araştırmalarıma rağmen çözümünü bulamadım.

3. ot-gu Genel Sorumlu

vista için söylediklerine aynen katılıyorum, sen yine dua et xp driverları bulunan bi marka seçmişsin, hiç xp driverları olmayan marka ve modeller var, daha iyisi çıkana kadar vistaya mahkum değilsin enazından ses problemin hariç :)

4. hakankk New Member

Arkadaşım yardıma çok ihtiyacım var ses yamalarını buldugun link i gönderir misin gerçekten çok zor durumdayım yardımlarını bekliyorum

5. ot-gu Genel Sorumlu

Compaq Presario C770ET (KU149EA) Windows Xp ses driverı

Aşagıdaki sürücüyü kurmadan önce Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio sürücüsünü indirip kurun.

Conexant CX20549-12 Ses Kartı Sürücüsü / Conexant CX20549-12 Audio Driver burdan indirebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş