Chilumba-Aulonocara Stuartgranti sp. Chilumba Chilum, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Chilumba
    Bilimsel Adı: Aulonocara stuartgranti sp. Chilumba Chilumba
    Dağıtım: Afrika/Malawi
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Barışçıl ve Çekingen
    PH: 8.0-9.0
    Sıcaklık: 22C - 26C
    Su Sertliği: Sert
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Ana renkler: Mavi, Gri
    Maksimum Boy: 11 cm
    Cinsiyet: Erkekler olağanüstü mavi renkli, dişiler ise gri hakim renkte, dikey kahverenfi çizgilerden oluşmaktadır.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Ama yine de hassas bir balıktır.Genel olarak bitkisel içerikli yemlerle beslenmelidir.Protein diyetine dikkat edilmelidir.Tankınızda, bir erkeğe 3-4 dişi gelecek şekilde düzenleme yapmalısınız.Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır. turkeyarena.net
    Akvaryumunuzun tüm bölgesinde yüzen bu balık için, orta-sert su gereklidir.Haftalık dip çekimi mutlaka yapılmalıdır.Su değişimine ve nitrata karşı hassas bir balıktır.
    Üretim: Üretimi zordur.Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Olgun bir dişi 20-60 yumurtlama gerçekleştirir.Yumurtalardan yaklaşık 21-30 gün sonra yavru balıklar çıkar.Yumurtlama döneminde tanktan diğer türlerin çıkarılması gerekir.
    Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş