Che Guevara Sözleri

Konusu 'İle İlgili Sözler' forumundadır ve hakan788 tarafından 14 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. hakan788 Well-Known Member

Che Guevara'nın Unutulmaz Sözleri

Ben Ernesto'ydum sadece Ernesto, sizde sadece birşey olarak var olursunuz.Che olmayı kendim istedim, sizde inanırsanız olursunuz, inanırsanız.

Ben, Ben olmadan önceki ben (ernesto che guevara)

Bir devrimci başkasına atılan tokadı kendi yüzünde hissedendir..

Bir yalan, hangi amaç için söylenmiş olursa olsun, her zaman, en kötü gerçekten daha kötüdür.18.02.2007

Bir, iki, birden çok Vietnam yaratalım.

Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

Buraya beni öldürmeye geldiğini biliyorum. Vur beni korkak, yalnızca bir adam öldürmüş olacaksın. Ölmeden önce, katiline

Devrimcinin görevi devrim yapmaktır.

Devrimden başka bir hayat yoktur.

Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa,ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim.

Dünya böylesine güzel olurmuydu yine,diplomasını çerçeveleyip para kazanma derdine düşseydi Dr.Che, yüreğini dağlara asmak yerine.

En önemlisi, kaabiliyetinizi koruyabilmeniz, dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kaabiliyetinizi. Bu bir devrimcinin en önemli özelliğidir.

Gerçekçi olalım, imkansızı isteyelim.

Gerilla Savaşı ve Özgürlük Eylemlerinden

Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin... Savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımız elden ele geçecekse ve başkaları mitralyöz sesleriyle, savaş ve zafer naralarıyla cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi...

Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir.

Şansın yok, bunu kullan!

Sayfayı Paylaş