Çelik çomak oyunu nasıl oynanır kısa

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Çelik çomak kısaca oyun kuralları

Çelik çomak iki grup arasında oynanan bir oyundur. Gruplar en az ikişer kişiden oluşur. Oyunda biri 30 cm. diğeri ise 70 cm.lik iki sopa bulunur. Düz bir yere çizgi biçiminde küçük bir çukur açılır. Çukurdan 20 adım geride bir çizgi çizilir. Oyunda ebe yoktur. Oyuna ilk önce hangi grubun başlayacağını belirlemek için seçim yapılır.

Seçimi kazanan grup oyuna başlamak için hazırdır. Karşı gruptan bir kişi elindeki uzun sopayı önceden açılan çukurun üzerine yatay olarak koyar. Oyuna ilk başlayan kişi önceden çizilen çizgiden elindeki küçük sopayı çukur üzerindeki sopaya atar. Vurur ise oyuna başlar. Önce uzun sopa yardımı ile kısa olan sopa havaya kaldırılır ve yere düşmeden yine uzun sopa yardımıyla kısa sopa olabildiğince uzağa atılır. Küçük sopanın düştüğü yere kadar oyunu kaybeden gurubun oyuncuları sekerek gider. Oyun bu şekilde devam eder.

2. madam Guest

Lütfen bu yazıyı almama izin verin!

Moderatör tarafından son düzenleme: 29 Mart 2016
  3. oguzturk Administrator Staff Member

Tabi ki de alabilirsin ;)

Son düzenleme: 29 Mart 2016
  4. berocan Guest

Verirler merak etme
    :rolleyes::(:);)

5. GERÇEKTEN güzel bir site başarılı tavsiye ederim:D:p:);)

6. aynen yhaa Guest

Teşekkür ederim unutmuştuk sayenizde tekrar hatırladım.

Moderatör tarafından son düzenleme: 23 Mart 2016
  7. rizeli wowuk Guest

Küçükler zaten bilmiyor da büyüklerin çoğu bile nasıl oynandığını tam olarak hatırlayamıyorlar. Bu faydalı siteler olmazsa bu güzelim oyunlar tamamen unutulup ortadan yok olup gidecekler.

8. ezgi Guest

Teşekkürler annem tam anlatamamıştı eksiklerini sizden aldım saolun.

Moderatör tarafından son düzenleme: 17 Ekim 2016

Sayfayı Paylaş