Carnegiella Strigata(Balta Tetra) Tetrazon Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tetrazonlar
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Balta Balığı
    Bilimsel Adı: Carnegiella Strigata
    Dağıtım: Güney Amerika-Peru
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçı
    PH: 5.0-8.0
    Sıcaklık: 24C - 28C
    Maksimum Boy: 3.5 cm
    Ana renkler: Siyah, Kahverengi
    Bakım: Bakımı kolay bir balıktır.En az 5'li grup olarak beslenmelidir.Sivrisinek larvası ve yaprak yem ile beslenmelidir.Su piresi ve kankurdu ile de beslenme yapılabilir.Su şartları ve değişimlerine hassastır.Yumuşak asidik su temel şarttır.Doğal ortamında uçan böceklerle beslendiğinden, yemlenme ve yüzme suyun üst kısmında olmaktadır.Diğer uçan balıklara nazaran, akvaryum su yüzeyinde çok hızlı bi şekilde ilerleyebilir ve uçabilir.Bu balık için yüzen bitklier kullanılmalı ve akvaryumda mutlaka kapak olmalıdır.
    Üretim: Üretimi zordur.Yumurtalarını bitki yapraklarında biriktirirler.Bu yumurtaların bir çoğu akvaryum tabanına düşer.Canlı yemlerle üremeye teşvik edilebilir.Üretim akvaryumunda yüzen bitkiler ve akvaryumun karanlık olması gerekir.En az 6'lı grup olarak üretim akvaryumuna konmalıdır.Yavrular infusoria türü beinlerle beslenmelidir.Veliler , yumurtlama olayından sonra mutlaka akvaryumdan çıkarılmalıdır. turkeyarena.net

Sayfayı Paylaş