Canon EOS-1Ds Mark IV D-SLR,çıkıyormu?!

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Beni çok heyecanlandıran bir haberi paylaşayım,haberin dedikoduları aşağıda fotoğrafı yukarıda:),bakalım gelen günler ne getirecek bu konuda.
    Bir yıl aradan sonra Canon'un EOS-1Ds Mark III'ün varisiyle ilgili söylentiler tekrar su yüzüne çıktı. Photofans.cn adresiyle ortaya çıkan bazı spekülasyonlara göre, yeni EOS-1Ds DSLR, mevcut sensörü içerisinde barındıracak, ancak buna karşın iki adet Digic 4 işlemcisiyle beraber 6.8fps'lik bir yüksek orana ulaşılmasına olanak sağlayacak.

Canon EOS 5D Mark II ve Canon EOS-1Ds Mark III'ü karşılaştıracak olursak; Canon EOS 5D Mark II, 2.699 Dolarlık fiyata, 21.1 megapiksel CMOS sensöre, 14 bit A/D dönüştürme fonksiyonuna, 15 noktalı otomatik denetleme sistemine sahip olmasına ve 3.9fps ile en iyi kalitede görüntü alabilmesine karşılık Canon EOS-1Ds Mark III, 7.999 Dolarlık fiyatı, 21.1 megapiksel CMOS sensörü, 14 bit A/D dönüştürme fonksiyonu, 45 noktalı otomatik denetleme sistemi ve 5fps ile en iyi kalitede görüntü alabilme fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor.

5D Mark II'ye nazaran oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olan EOS-1Ds Mark III'ün varisiyle ilgili spekülasyonlar hızla devam ederken, Canon'un önümüzdeki aylarda bu konuda bir açıklama yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2. ot-gu Genel Sorumlu

hey maşallah araba alıyoruz sanki :) şaka bir yana profosyoneller için harika bir cihaz bizim gibi amatörlere çok lüks tabi.

3. pult Well-Known Member

Oğuz beni heyecanlandıran kısmı makine çıkınca alt modeller hızla ucuzlamaya başlıyor uygun bir fiyata düşüncede biz saldırıyoruz;)

4. ot-gu Genel Sorumlu

bende bir hastalık var bir şey alırkene son çıkan modeli olmayınca içim buruk alıyorum ama son çıkan olacak diye biton para vermekde zoruma gidiyor ve hatta hiç vermedim şuana kadar, tezatlık var :)

ama maddiyat herzaman agır basıyor teknolojiyi 1-2 yıl geriden takip ediyoruz, gerçi eski dediğimiz teknoloji bile enaz bizi 3-5 yıl götürecek ürünler ;)

5. pult Well-Known Member

Bende senin gibi düşünüyorum,ama fotoğraf makinesini geride takip etmek o kadarda önemli bir şey değil,fotoğrafçılık dünyasında genelde dünyanın her yerinde durum aynı,herkes 1 -2 yıl geride gelir,bu yeni makineleri alan belli bir kesim var,örnek,Ralli,F1,Futbol kısacası spor fotoğrafçıları en çok yeniye rağbet gösterirler,benim tanıdığım bir spor fotoğrafçısı var adam her ralli yarışına 40,000$ ekipmanla gidiyor.

Sayfayı Paylaş