Canon a480,inceleme

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Bu gün aldığım canon a480'ni siz sevgili arkadaşlarıma tanıtayım.

Canon'un compakt sınıfındaki ve a serisinin bir üyesi olan a480 pratik kullanımlar için çok uygun bir makine,gümüş, kırmızı, mavi ve siyah gövde rengi seçenekleri olan makinenin ben siyah rengini tercih ettim:).
    Canon a480'in 3.3x optik zum objektifi fotoğraf çekimlerini kolaylaştırırken Canon'a özgü DIGIC III görüntü işlemcisi de yüksek kalitede fotoğrafların süper renk sunumu ile ve Yüz Tanıma ile Hareket Tespit Teknolojisi eşliğinde çekilmesini sağlıyor.
    Canon a480 fotoğraf makinesinde 15 hazır çekim programı bulunuyor.Canon a480 fotoğraf makinesi aynı zamanda saniyede 30 kare çekim hızı ile video görüntü de kaydedebiliyor. 2.5 inç LCD ekrana sahip olan Canon PowerShot A480 AA tip pillerle çalışıyor.

Makinenin özellikleri
    10 megapiksel çözünürlük
    Canon 3.3x optik zum objektif
    Sade buton yapısı ve sezgisel kullanım fonksiyonlarla kolay kullanım
    2.5 inç (6.4 cm) LCD ekran
    Yüz Tanıma Teknolojisi
    Fotoğraf çekerken ve izlerken kırmızı göz giderme
    DIGIC III görüntü işlemci
    hareket Tespit Teknolojisi
    VGA çözünürlüğünde 30 kare/sn hız ile video kayıt
    15 hazır çekim programı
    AA tip pil kullanımı

Son kararım:makine kompakt yapısı'ile dediğim gibi pratik ve anlık kullanımlar için çok uygun,puanım 10 üzeinden 7

Artıları:AA pil kullanımı,Kompakt yapısı,video başarılı sayılır,

Eksileri:Makinenin her yeri plastik kasayı çevreleyen bölmenin en azında metal olması iyi olurdu,tabi bu durum fiyata yansıyabilirdi.

Fiyatı:canonun compakt sınıftaki en ucuz makinelerinden birisi 120$

Kutu içeriği

Fikir vermesi açısından bir fotoğraf,bu fotoğrafın özellikle burada olması havanın yağışlı ve bulutlu olması yani kapalı havalarda bile Canon'un DIGIC III işlemcisinin performansının ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

Ve makinenin yüksek ışık hassasiyeti(iso),iyi sayılır bu çektiğim foto iso 1600 fotoğraftaki kumlanma açıkca görülüyor,ama bu kumlanma böyle bir makine için gayet tatminkar.

2. ot-gu Genel Sorumlu

hayırlı olsun emre, kaç liracık oldu :)

3. pult Well-Known Member

Teşekkürler oğuz sağol,120$

4. pult Well-Known Member

Bu gün eve gelirken parka bir uğradım pek çiçek falan kalmamıştı etrafta küçük bir çiçek gördüm sadece bir mocro denemesi yapayım dedim,buyurun:)

5. GamZe Moderator

güzel olmuş ama çiçeğin arka yapraklarında biraz bulanıklık var göz oraya takılıyor açıyı biraz daha yukardan alsaydın daha güzel olurdu sadece izleyici olarak fikrimi söylüyorum yoksa profosyonel falan değilim :)

6. pult Well-Known Member

ATA,bu fotoğrafta anlatlmak istenen makinenin makro odaklanmasının yetetneğini göstermek,dikkat ettiysen çiçeğin ortası gayet net ama dört tarafı bulanık,bu durum odaklandığımız yerin gayet net çıktığını göstermekte,yani amacına ulaşmış,istiyorsan senin istediğin gibi olanıda var:)

7. GamZe Moderator

ama bu fotoğraftaki makro çekim daha güzel olmuş anlatılmak istenen kompozisyon daha bi ortada ;) çekimler için ellerine sağlık güzel çalışma özelliklede ikincisi tpx

yalnız ilk resim makinenin çok daha kısa makro çekimlerdeki netliğini anlatmak için daha uygun, o açıdan sende haklısın.

8. pult Well-Known Member

ATA,belirtmeyi unttum aslında ilk makro süper makro modunda çekilmiştir,fotoğrafı büyüttüğünüzde tam otrası yani sarı kısmın çok net olduğunu göreceksiniz,anlatılmak istenen kısımda o zaten:) (forumda fotoğraf hakkında tartışacak birini buldum sonunda ATA:D)

Bu iki fotoğraf'ta çok aceleyle çekilmiştir,bu derecede fotoğraflar elde edebiliyorsak A480 pratik ve hızlı kullanımlar için gayet güzel bir makinetpx.

9. GamZe Moderator

sizin kadar bilgili değilim bu konuda ama izleyici olarak nacizane fikirlerimi söylemekten çekinmem, açtığınız güzel konulardanda bilgileniyoruz, onlar içinde ayrıca teşekkurler tpx

10. pult Well-Known Member

ATA,Ben teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş