çanakkale şehitliklerini çok görmek isteyipte göremeyenler için

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve YaRaLi CoCuQ tarafından 9 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

1 kişi bunu beğendi.

2. EmRe Well-Known Member

ellerine saglık

3. ot-gu Genel Sorumlu

teşekkurler ladess, bu güzel resimler için,

4. desayamu Well-Known Member

vatan sagolsun...ruhları şad olsun yatanların

5. EmRe Well-Known Member

yakından görmeyi çok isterdim ama bi türlü gidemedik saolasın paylaşım için

6. seckinyd Well-Known Member

Japonya nasıl ilk okula başlayan öğrencilerini çalışın ve de burası gibi olmayın diyerek Hiroşimaya götürüyorsa bizde çocuklarımızı buralara götürmeliyiz.Ruhları şad olsun. Saygılarımla

7. ŞEHİT Guest

Güzel Paylaşim Olmuş

8. kasırga Well-Known Member

Güzel Olmuş..

9. seckinyd Well-Known Member

Ben bir resim ve bir yazı ekleyeyim

23 Nisan 1915 günü Conkbayırında Türkler ve Birleşik Kuvvetler arasında korkunç siper savaşları oluyor. Siperler arasında 8-10 m. mesafe var. Süngü hucumundan sonra savaşa ara verildi. Askerler siperlerine çekildi. Yaralılar ve ölüler toplanıyor. İki siper arasında açıkta ağır yaralı ve bir bacağı kopmak üzere olan İngiliz Yüzbaşı avazı çıktığı kadar bağırıyor, ağlıyor, kurtarın diye yalvarıyordu. Ancak hiçbir siperden kimse çıkıp yardım edemiyor. Çünkü en küçük bir kıpırdanışta yüzlerce kurşun yağıyordu. Bu sırada akıl almaz bir olay oldu. Türk siperlerinden beyaz bir iç çamaşırı sallandı. Arkasından arslan yapılı bir Türk askeri silahsız siperden çıktı. Hepimiz donup kaldık. Kimse nefes alamıyor, ona bakıyorduk. Asker yavaş adımlarla yürüyor siperdekiler kendisine nişan almış bekliyordu. Asker yaralı İngiliz subayını okşar gibi yerden kucakladı, kolunu omuzuna attı ve bizim siperlere doğru yürümeye başladı. Yaralıyı usulca yere bırakıp geldiği gibi kendi siperlerine döndü. Teşekkür bile edemedik. Savaş alanlarında günlerce bu kahraman Türk askerinin cesareti güzelliği ve insan sevgisi konuşuldu. Dünyanın en yürekli ve kahraman askeri Mehmetciğe derin sevgi ve saygılar.
    Üsteğmen Cosey

10. blackangel Well-Known Member

oraya gittğmde tüylerim diken diken gezmiştim çok ayrı bişey yaa

11. seckinyd Well-Known Member

Benim en çok istediğim şey siperleri bir uçtan diğer uca gezmekti gittiğimde yapamadım ama siperleri yaklaşık 15 dakika kadar gezdim ve orda bir koku hissettim o koku kalmış ceset kokusuydu bilmiyorum belki beynim o an o kokuyu hissettmek istedi ve hissetti ama benim aklım halen orda kaldı ve tüylerim diken diken bir şekilde oranın her yerini gezdim zamanım olursa her haftaya bir bölge koyarak oranın her tarafını karış karış gezip şehitlerimizle beraber koyun koyuna yatmak istiyorum.Saygılarımla

12. OrKuN Well-Known Member

ellerine sağlık ladess ayrıca seçkin yazı için teşekkurler

13. seckinyd Well-Known Member

Önemli değil elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum :D teşekkürler

14. kasırga Well-Known Member

ellerine sağlık güzel payşaşım

15. EmRe Well-Known Member

yüreğina sağlık + repppppppppp

16. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

İns. askerligim c.kaleye duser
    gene gidicem cok gusel yer hic ayrilmak istemiyorum ordan

Sayfayı Paylaş