Büyük devlet böyle mi olur?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 16 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

GÜLDÜRMEYİN İNSANI!
    BÜYÜK DEVLET BÖYLE Mİ OLUR?

Ey Türk halkı!
    Ey Türkiye Cumhuriyetinin idarecileri!
    Hala gerçeği göremediniz mi? İsrail iki askerinden dolayı, bir ülkeyi yerle bir etti. Bize her gün kahpece saldıran, şehitler verdiren terör örgütüne karşı sınır ötesi operasyon yapamıyoruz. Bizler İsrail'in kapı kulları, onun şakşakçıları mıyız?
    Aklı başında olan biri Allah için cevaplasın. Adamlar dünyanın öbür ucundan gelip komşumuz olan, burnumuzun dibindeki bir ülkeyi işgal ettiler. Yaptıkları şerefsizliğin, namussuzluğun, rezilliğin, alçaklığın haddi hesabı yok! Bunu aşikâre gördüğümüz halde ses çıkaramıyoruz. Terör örgütü, Irak'taki yönetimi ve de yönetim zaafını fırsat bilerek sınırımıza yerleşti, her gün bir yere saldırı düzenliyorlar. Elimiz kolumuz bağlı seyretmekten başka bir şey yapamıyoruz.
    Amerika'ya "bize müsaade et, yirmi otuz kilometre içeride bir operasyon yapalım." Amerika da "hayır izin vermiyorum, gereğini ben yapacağım" diyor. Ancak yaptığı hiçbir şey yok, terör örgütünü şımartmaktan başka.
    Ey Türk halkı!
    Ey Türk medyasının İsrail sempatizanları!
    Ey Türkiye Cumhuriyetinin idarecileri! Şu sorulara cevap verin:
    Ülkemiz büyük, ya da büyük devlet olmaya aday mıdır?
    Ülkemiz tam bağımsız bir devlet midir?
    Bizim durumumuzda İsrail olsaydı ne yapardı?
    İçeride aslan kesilenler, dışarıda kedi bile olamıyorlar. Kurumlarınızın önünde yeşil bir kuş uçsa, yandık, yıkıldık, öldük bittik paranoyalarına kapılarak insanına her türlü zulmü ve hakareti yapanlar! Diş hadiselere karşı niçin pısırıklaşıyorsunuz?
    Büyük devlet öyle lafla olunmaz. Büyük devlet olmak için önce büyük düşünerek halkına bir baba şefkati ile yaklaşmak gerekir. Diş hadiselere karşı onurlu duruş sergilemeli, birilerine taşoranlık yapılmamalı! Eğer bir taş örülecekse, kendimize taş örelim.
    O beğenilmeyen Osmanlı, bütün zor şartlara ve olumsuzluklara rağmen Birinci Dünya Savaşına kadar, dünyada sözü dinlenen üç–beş devletten biriydi. Bu, çok uzak değil, bundan sadece doksan yıl önceydi. Bundan yüz sene önce perde arkasında dünyayı yöneten Siyonist Yahudiler Osmanlının önünde diz çöküp yalvarıyordu. İşte beğenmediğiniz hasta Osmanlı…

Sayfayı Paylaş