Büyü&sihir inanırmısınız...?

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

büyü, muska yaptırdınızmı...yada böyle bir olaya tanık oldunuzmu, düşünceleriniz...

2. Pelin Super Moderator

aslında ben inanmam ama yaptıranlar varmış duyuyorum,,,tek bildigim yapanlarında yaptıranlarında cennette yerlerinin olmadıgı

3. ot-gu Genel Sorumlu

butğr şeyler geri kalmış ülkelerde olur anca :(

4. mecay Well-Known Member

ozaman benim bizat şahit olmuş, geri kalmış 1-2 tane arkadaşım var

5. efrasiyab Member

bence var. bu kurandada geçer. tam olarak bi büyümü bilmem ama bikeresinde hocanın biri bi leendeki suyu okudu. sonra gügüm gibi bişe koydu ters olarak leğenin içine. su gügüme doldu.bikaç kere yaptı bunu her yaptığında su biraz bulandı. bunu gözümle gördüm sizce büyümü.

6. elif Moderator

bazen tesadüf olarak tutabiliyor, fal gibi, ama ben inanmam

7. harran063 Member

-Kur'an-ı Kerim'den deliller:

1- Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: "
    وَاتَّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَـكِنَّ الشَّيْاطِينَ كَفَرُواْ يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولاَ إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلاَ تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُم بِضَآرِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللّهِ وَيَتَعَلَّمُونَ مَا يَضُرُّهُمْ وَلاَ يَنفَعُهُمْ وَلَقَدْ عَلِمُواْ لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِي الآخِرَةِ مِنْ خَلاَقٍ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْاْ بِهِ أَنفُسَهُمْ لَوْ كَانُواْ يَعْلَمُونَ

8. ShaDow_19 Well-Known Member

Aslında inanmak lazım,,, Kuranda yazıor böyle şeyler yapılabiliormuşki yasaklanmış..

9. seckinyd Well-Known Member

Yaptırmadım ama kesinlikle inanıyorum çünkü bu şekilde vefat eden bir tanıdığım var

Sayfayı Paylaş