Bu sorular Türklere sorulur mu ??

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve SHaDe_19 tarafından 23 Ocak 2008 başlatılmıştır.

1. SHaDe_19 Well-Known Member

- siz türkiyede :):):):) sexs yapiyor musunuz?
    - hayir, biz bölünerek cogalıyoruz

- evlerinizde elektrik var mı?
    - hayır, televizyonu mum ışığında izliyoruz maalesef.

- neredensin?
    - türkiye.
    - usame bin ladin turkiye'de saklanıyormuş, doğru mu?
    - hayır.. amerika'da şimdi.. beni biraz önce aradı.. yengenle berabermiş.

- sizde niye beyzbol yok?
    - sizde de uc top bilardo yok naber?

- siz orda deveye mi biniyorsunuz?
    - evet türkiye de herkes deveye biner. deve taksileri falan vardır. deve kullanma ehliyeti almak için de 18 yaşında olmak gerekir. ben 18 yaşına girince babam bana deve alacak.

alman: - türkiye'de itfaiyeci var mı?
    türk: - hayır dev battaniyeler var onlardan örtüyoruz biz yanan binalara ve ormanlara..

paris'te bir isveçli ile geçen diyalog
    - nerelisin?
    - türküm
    - hayır diilsin
    - neden diilmişim?
    - çünkü türkler sarışın, uzun boylu ve mavi gözlü olurlar
    - nerden kapıldın bu fikre?
    - hasan diye bir türkle tanıştım, o sarışın, mavi gözlü ve uzun boyluydu
    - bravo ya...

- siz kiz cocuklarini gömuyorsunuz deil mi
    - hı hı ben toprakta yetistim kök vermem uzun sürdu

- aa siz türk müsunuz?
    - evet.
    - sizin ulkenizde gece sokaga cikan insani kesiyorlarmis dogru mu?
    - senin gibi lavuksa keserler dogru....

- ingiliz hatun: inanamıyorum! sabah kahvaltısında hem zeytin hemde kızarmıs sucuk mu yiyeceksin? nasıl oluyor da yiyebiliyorsun bunları hemde büyük bir istahla?
    - Türk: peki ya sen; sabah kahvaltısında yagda pismis yumurtanın yanında, nasıl haslanmıs fasulye yiyebiliyorsun?

- fırına attım olmadı, kaynattım yine olmadı. annene sorar mısın, sizin orda (türkiye'de) karpuzu nasıl pişiriyorlar?
    - anneme sormama gerek yok bayan, bütün türkler bilir bunu
    - tavada kızartacaksın!

- bundan türkiye'de de var mı? (matkabı göstererek)
    - hayır, biz başka şey kullanıyoruz delmek için.
    - ne kullanıyorsunuz?

- nerdensin?
    - turkiye
    - aa... bende biliyorum orayi, afrikada nijeryanin altinda degil mi?
    - yok ustunde gecen hafta tasindik..

- siz muslumanlarin simdi 4 tane mi karisi oluyor?
    - evet.. ne güzel di mi..
    - olur mu oyle sey ya.. nasil yani simdi sen benimle evleniyosun, sonra bir baskasiyla.. sonra bi daha.. sonra bi daha
    - yok üç alana bir bedava veriyolar.. ucuza geliyor..
    - ay siz kadinlari satiyor musunuz birde?
    - valla mesela sen en az üç inek edersin..
    - aa.. sacmalama ya.. oyle sey mi olur.. ne kadar sacmalik, bidi bidi vidi vidi..
    - yok vazgectim, en fazla iki inek edersin..
    - o niye?
    - çok konusuyosun..

- sizde kitap var mi?
    - ne gibi?
    - yani okulda diyorum, kitaplariniz var mi? nereden ogreniyorsunuz bilgileri?
    - valla kitap yok, hocalar ezberlerinden anlatiyorlar. zaten hocaya bi sey olursa biz de okulu birakiyoruz

2. ShaDow_19 Well-Known Member

Paylaşım için tşkrler...

3. desayamu Well-Known Member

acaba kendilerine soralım siz nesiniz
    bizim gibi türk asla olamazsınız
    türk ün gadasınıalın

4. seckinyd Well-Known Member

Arkadaşlar burda olaya el atmak istiyorum bunu söyleyen insanlara hiç kızamam, darılamam neden diye sorarsanız ben bir Gaziantepliyim ve bunu heryerde söylerim kimsede karışamaz zaten. Benim sorunum şurda eğer bir İstanbullu bir Gaziantepliye yada bu taraflarda yaşayan herhangi birine siz at arabasımı kullanıyorsunuz diye sorarsa bir başka ülke vatandaşı da bizimle böyle konuşur eğer biz bir İstanbulludan böyle bir şeyi duyuyorsak bu insanlarda böyle konuşur ben çok duydum bunları resmen size şahit olduğum bir İstanbullu ve benim aramda geçen konuşmayı aynen alta yazıyorum.

İstanbullu:
    Siz oralarda (Gaziantepte) at arabasımı kullanıyorsunuz
    Ben:
    Evet biz at arabası kullanıyoruz babamında güzel bir Şam eşşeği var!!!
    İstanbullu:
    Siz orda evdemi yaşıyorsunuz yoksa mağaradamı
    Ben:
    Biz daha mağaraya çıkamadık çadırda yaşıyoruz!!!
    İstanbullu:
    Siz orda yemeği ellemi yiyorsunuz
    Ben:
    Yorumsuz
    Bu soruyu ben özel okuldan mezun oldum dedikten sonra sordu
    İstanbullu:
    Sizin orda okul varmıydı!!!

Bu yazdıklarım tamamiyle gerçektir ve yaşanmıştır hiç bir eksiği yada benim tarafımdan katılmış bir yeri yoktur. Bu konuşmam sırasında konuştuğum kişinin yanında arkadaşlarıda vardı ve hepsi benim dalga geçitiğimi anlamıştı ve hepsi gülüyordu benimle konuşmasını bitirdikten sonra bu arkadaş benimle 1 ay konuşamadı zaten daha sonrada ben konuşmadım kıssadan hisse eğer biz ülkemizi bu şekilde tanır ve bir başkasına bu şekilde tanıtırsak bir başka ülkenin insanlarıda bizimle böyle konuşur. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla

5. SHaDe_19 Well-Known Member

şimdi seçkin ben bu konuyu sıtenın bırınde gordum ve sızınle paylasmak ıcın koydum yanı dostum gazıanteplı olmak ayıp mı sonuc turkıyede yasıyorsun ve turksun kım ne derse desın bunu degıstıremez eger benım konu dan dolayı bır kusurum olduysa kusura bakma

6. seckinyd Well-Known Member

yok senin konudan dolayı bir şey olmadı asla olamazda zaten sonuçta bilinen her şeyi paylaşacağız ben burda şunu demek istedim eğer bu ülkenin insanı kendi ülkesin, böyle tanıyorsa bir başka ülke insanı da bizim hakkımızda böyle düşünür bu çok normal :D:D ben burda kimseye galebe çalmadım yada kimseyi kötülemedim yada kimseye suç atmadım yada herhangi birine karşı bir kin beslemeye başlamadım kimse merak etmesin :D:D

7. OrKuN Well-Known Member

o istanbullu arkadaş da kesin doğudandır sadece yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmemezlik yapıyo, istanbulun hertarafı atarabası, istanbulda türkiyenin 70 vilayetinden örnekler görebilirsiniz, istanbul nişantaşı ve etilerden ibaret değildir arkadaş istanbulun jet sosyetesindenm sanıyor kendini acaba

8. SHaDe_19 Well-Known Member

tamam dır seçkin eyvallah tarık sende haklısın dostum

9. seckinyd Well-Known Member

tarık sen doğudandır diyince aklıma geldi bir başka arakdaşta benimle tanışmazdan önce beni şalvarlı ve güneşten kararmış biri olarak bekliyordu beni gördüğünde benim antepli olduğuma inanmadı sen dedi ne duruşunla ne konuşmanla antepli olamazsın dedi bende arkadaşa inandırdım antepli olduğumu ama daha sonradan öğrendimki bana bu şekilde konuşan arkadaş aslında istanbula doğu illerimizin birinden gelmişti bu arkadaşla yukarıda bahsini geçtiğim arkadaş arasında herhangi bir benzerlik yoktur ikiside ayrı ayrı arkadaşlardır.Sagılarımla

10. gazi25 Well-Known Member

bence sorulmaz

11. R.CARLOS Guest

bencede sorulmaz

Sayfayı Paylaş