Bu sisteme winxp mi yoksa win7 mi?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar, benim bilgisayar intel d işlemci 3.0 ghz 800 mhz
    4 gb ram
    250 harddisk
    1 gb 9400 ekran kartı

şuan bilgisayarda windows 7 enterprise var full olması lazım yanlız hıza daha fazla önem veriyorum. Sizce win xp mi daha hızlı olur yoksa win 7 entermi daha hızlı olur bu sisteme.

2. BaRıŞ Well-Known Member

Win 7 64 bit kurun derim 4 gb raminiz var tabi sürücüleriniz destekliyor ise

3. CAN Well-Known Member

sürekli xp kullandım ve 3 gün önce yeni sistem toplayip sipariş ettim.
    Çok düşündüm winxp mi yoksa win7 mi diye ama winxp'den yana kullandım tercihimi.
    Malum önce winxp yükleyeyim internetten win7 hakkında bilgi topladıktan sonra win7'ye geçmeyi düşünüyorum.
    64bit konusuna gelince 64bit program bulmak biraz sorun yaratabilir ama 4gb ramdan sonra 64 kullanmak zorundasın zaten. 32bit işletim sistemleri 3.5gb dan sonrasını görmüyor.

4. OrKuN Well-Known Member

aynen bendede 3.5 gb görüyor

5. EmRe Well-Known Member

işlemcin celoron d heralde o işlemciyle fazla hız bekleme onun için 32 bit windows xp kurmanı öneririm, ram ve ekran kartı hafızaların iyi işlemci ve anakartını değiştirdikten sonra windows 7 ye geç bence ;)

6. BaRıŞ Well-Known Member

evet celeron d işlemcim

7. EmRe Well-Known Member

celeron d işlemcinin cache yani önbelleği 256kb olması lazım bundan dolayı senin sitemin hızı fazla olmayacaktır. Bendede vardı winxp sp2 de sorun yokt idare ediyorduk ama sp3 güncellemesi çıktığından belli insanı çıldırtmaya başladı ensonunda değiştirdim baktım olmayacak.

8. BaRıŞ Well-Known Member

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için, şimdilik xp ye devam Prens arkadaşın anlattıkları doğrultusunda.

Sayfayı Paylaş