Bu resme baktıkça ağlayasım geliyor

Konusu 'Diğer Resimler' forumundadır ve SHaDe_19 tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

1. SHaDe_19 Well-Known Member

resimde yazılı olanlar

Yil 1915
    Yer: İnce Tayyare Bölügü havaalanı, Çanakkale
    Adları? Mehmet Mehmetcik...
    Tek Varlıkları canları!
    Bize ne mi anlatıyorlar?
    Dikkatli bakın ve kulaklarınızı açın; bas bas bagırıyorlar:
    Varlıgım Türk varlığına armağan olsun.
    Ruhları şad olsun.

Bu resme baktıkca ağlamak hıckıra hıckıra ağlamak istiyorum, bu insanlar benim dedemdi daha dündü bu resmin cekildigi tarih.

Unuttuk ne çabuk unuttuk bugün dost diye gördüklerimizin bizler bu halde iken tek varlığımız vatanımıza göz diktiklerini. bizleri sefil görünce hep birlik olup bizleri ezmeye geldiklerini unuttuk unutuk hep unuttuk.

Hani vatan uğrunda can verenler,
    Hani Allah Allah diye gürleyen o erler,
    Bizleri bu halde görseler halimizede gülerler,
    Vallahide billahide yüzümüze Tükürürler.

2. meyve95 Well-Known Member

dedelerimiz bu vatanı almak için neler yaptılar aç susuz o soğuklarda üstü başı yırtık vatanı kazanmak için savaştılar bu vatan bizlere emanet ama emanete hıyanet ediyoruz dedelerimiz değil asıl biz acınacak durumdayız ağlamak istiyorum

3. seckinyd Well-Known Member

bu lafını okadar iyi söylemişsinki bu lafın üstüne yorum yapmak bu davayı anlamamak demektir çok teşekkür ediyorum böyle bir şey söylediğin için

4. EmRe Well-Known Member

onların ne güçlüklerle kurtardığı vatanı saolsunlar parsel parsel satıyolar yazıklar olsun başkada dicek bişeyim yokk

5. ShaDow_19 Well-Known Member

Aynen katılıyorum.. Bunun üstüne yorum yapılamaz bencede..

6. yaren38_20 Well-Known Member

katılıyorum yazıklar olsun:(

7. GamZe Moderator

ne zorluklarla kazanılan bu vatanın değerini bilmeyenler utansın... sanki kendileri kurtarmış o zorlukları kendileri yaşamış gibi kolayca elden çıkarıyolar topraklarımızı
    saol arkadaşım güsel bi konu +rep

8. CAN Well-Known Member

dedelerimiz Vatan aşkı için savaşmışlar şimdi yurdumuzu işgal edseler:(:(:( yihit kişilerden başka kim Vatani kurtarmak için bu hallere düşer:confused::confused:

9. gazi25 Well-Known Member

çok güzel olmuş ellerine sağlık atalarımız işte böyle idi

Sayfayı Paylaş