Bu Kasaya Donanım Upgrade Yapmak İstiyorum

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar, elimde eski bir kasa var sanırım windows xp kurulu. Ben buna bir kaç parça donanım eklemek istiyorum. HD tevelevizyona baglanmasi için ekran kartını yükseltmek yani HDMI çıkışlı bir kart takmayı düşünüyorum. 1Tb bir harddisk ve birazda ram eklemek istiyorum. Birde windows 7 yi kurmayi dusunuyorum. Acaba sadece bunlari yaparsam bir sorun olurmu. Herhangi bir terslik çıkartırmı. İşlemci kaldırırmı? Anakartta herhangibir problem yaşarmıyım?

2. CAN Well-Known Member

İşlemci ve anakart marka model yazarsan ancak ozaman cevap verilir.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Kasa eski dediğine göre muhtemelen küçüktür.İstediğin özelliklere sahip bir anakartın eski kasaya uyacağını pek zannetmiyorum.Madem böyle vasatın üzerinde iyi özelliklere sahip bir pc yapacaksın o zaman yap bir yiğitlik şöyle geniş,ferah,salon salomanje bir kasa al.İstediğin özellikleri kaldıracak bir psu mecburen alacaksın.Onun bağırsaklarını eski kasaya sığdıramazsın.Mecburen çaışkan ve hızlı birde işlemci alacaksın ki,istediğin görevlere yetişsin.Dostum sen kafandaki marka ve modelleri (varsa) ve bütçeni yaz,arkadaşlar sana istemediğin kadar fikir verirler merak etme.Gel sen bu pc'yi baştan kur.

Sayfayı Paylaş