Boş Yer Olmasına Rağmen HardDisk Dolu Gözüküyor

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar, benım D sürücüsünün içindeki dosyaların toplam boyutu 20 gb D'nin toplam kapasiteside 50 gb yani toplam 30 gb'lık boş yer var fakat nedense dolu gözüküyor hiç birşey kuramıyorum. C sürücüsüde aynı durumda biraz araştırma yaptım herkes DiskBirleştirici çalıştır diyor onuda yarısında bazı dosyalar birleştirilemedi şeklinde hata veriyor ve raporu görüntüle yapıyorum ordada diskinde 30 gb'LIk boş yer var diyor ama nedense windows hala harddiskin dolu diyor. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar...

2. BaRıŞ Well-Known Member

Sağ tıkla özelliklere gir, araçlar sekmesini tıkla, disk birleştirmeyi tıkla. Birleştirdikten sonra sorunun çözülebilir.

3. CAN Well-Known Member

Başlat>Çalıştıra cleanmgr yaz enterla gelen yerden D sürücüsünü seç disk temizleme yap ayrıca yine aynı yerden diğer seçenekler sekmesinden sistem geri yükleme temizliğide yap.

4. GamZe Moderator

C:\Documents and Settings\kullanıcı adın\local\temp klasörünün içerisindeki herşeyi sil. Vista ve Seven kullanıyorsan aynı şekilde sistem dosyalarını ve gizli dosyaları görünür hale getir. Masaüstündeki kullanıcı adına gir yani; Kullanıcı adı\AppData\local\Temp klasörü içerisindeki herşeyi sil..

5. EmRe Well-Known Member

Yukardaki işlemler işe yaramazsa virüs taraması yap oda olmazsa format kalıyor geriye.

6. GamZe Moderator

Komple format atmak yerine sadece D sürücüsünü biçimlendirmesi yeterli daha sonrada kaspersky 30 günlük deneme sürümünü kur ve tüm hdd yi tarat.

Sayfayı Paylaş