Blog kumsalında bir çakıl değil, irice bir taş olmak umuduyla

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve Kaderin_Oyunu tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Kaderin_Oyunu New Member

Internetin gelişimini işi gereği hem teknik hem de sosyal açıdan yaşamış ve yakından takip etmiş biri olarak blogların internetin dünyamıza hediye ettiği en önemli araç olduğunu düşünüyorum.

Yoğun iş tempom nedeniyle çok fazla zaman ayıramasam da blogları takip etmeye hiç ara vermedim. Kimi blog yazarı arkadaş ile aynı fikirde olduğum için, kimisini de karşı olduğum için takip ediyorum. Ama gel gör ki şimdiye kadar elim varıp da bir blog açmaya fırsat bulamamıştım. Ama artık vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Peki niye 3-5 ay, 1 yıl önce değilde şimdi derseniz, cevabım basit. Anca fırsat bulabildim. Takip ettiğm kadarıyla pek çok bloger yaşları küçük veya öğrenci oldukları için blog yazmaya oldukça fazla vakit bulabilyor. Tabi düzenli bir işi olan blogerlar da var ve ben onları işlerinden fırsat bulup bloglarına yazdıkları için tebrik etmek istiyorum. Ne yazık ki benim iş tempom bugüne kadar bu fırsatı vermedi. Ancak artık bu tempo bir nebze olsun rahatladı. Ben de sonunda blogumu kurarak yazmaya başlayabildim.

Blog yazarı olmak konusunda beni tetikleyen bir diğer şey ise blog dünyasının nesnellkten çok uzak olması. Diğer alanlarda bir şey demek istemiyorum ama uzmanlık alanım olan BT ve telekomünikasyon tarafında pek çok blogda hatalı ve yönlendirilmiş yazılar okuyorum. Durum böyle olunca da insanın aklında meydanı bu işi bilmeyenler kapmış diye bir düşünce geliyor ister istemez. Bense bu blogda yer alacak yazıların doğru ve nesnel olması için biraz titiz olacağım. Özellikle de bloglarda, sosyal ağlarda ve cümle internet ortamlarında yer alan BT ve telekomünikasyon konudundaki hatalı bilgileri ele almak ve konunun doğrusunu yazmak istiyorum

Blogun ismi pek çok kişiye garip gelebilir. Niye Bilgisahibi.org diye iddialı bir domain ve siim seçtim. Cevap aslında basit. Bilişim ve telekomünikasyon sektöründe yıllardır çalışan biri olarak bu alanda gerçekten bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Bu nedenle böyle bir domain kullanmayı tercih ettim.

Uzun lafın kısası, bu blogda zaman buldukça nette yanlış veya insanları yanlış yönlendirmek için yazılmış konuların doğrularını içeren ve teknolojiyle ilgili yazılar bulacaksınız. Umarım bu blog internet kumsalında bir çakıl taşı değiş de irice bir taş olmayı becerebilir..

Ahmet Hayırlı

2. ot-gu Genel Sorumlu

Reklam yapmak yasak ama yazıyı okuyunca hevesinizi kırmamak ve destek olmak için düzenlemiyorum, hayırlı olsun umarım başarılı olursunuz.

Sayfayı Paylaş