Bir futbolcuya 10 milyon euro veririm

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

G.Saray’ın düşmanı, G.Saraylılardır. Bu virüsü çözeceğiz.Futboldan anlamıyorum ama anlayanlardan anlıyorum.Futbolcu yetiştirmek de bir ticaret. Herkes bunu yapıyor.Bir futbolcuya 10 milyon Euro verilmez. Ancak benim 50 bin koltuğum var. Eğer bu yatırımı yapmazsam, boş kalacak. Yapacağımız transferlerin getirisi 45-50 milyon Euro olacaksa, o futbolcuya 10 milyon Euro veririm.

GALATASARAY Kulübü Başkanı Ünal Aysal, kulübün dergisinin haziran ayı sayısında yer alan röportajında, ilginç ve iddialı açıklamalarda bulundu. “Ben futboldan anlamam ama futbolu anlayanlardan anlarım” diyerek hedeflerinin büyüklüğünden söz eden Aysal, Türk Telekom Arena’ya 50 bin seyirci çekebilmek için gerekirse bir futbolcuya 10 milyon Euro vereceklerini ifade etti. Aysal, şunları söyledi:

G.Saray, Avrupa’daki ilk 10 takımın altında değil. Burada her şeyimiz var. Sadece aşçıya ihtiyaç vardı. Eksiklerimiz de varsa bulur gider alırız. G.Saray’da futbol yönünden bu sene yapılması gereken şey, güvenin, iletişimin ve takımın imajının iyi bir şekilde oluşturulması. Daha uzun vadeli bir program öngörüyordum. O yüzden teknik direktörümüze ve ekibimize verdiğim taahhüt şu; biz bu seneye daha az rasyonel olmakla beraber, güçlü bir giriş yapmamız lazım. Belki ekonomik bakımdan bize ters gelebilir. Ama aklımızdaki plan ve program çerçevesinde, çılgınca değil, sahaya çok iyi bir G.Saray çıkartmalıyız. Bu G.Saray’ı çıkartırken de çok iyi bir karışım vermeliyiz.

2. EmRe Well-Known Member

Doğruları takdir eder yanlışlardan ders çıkarırız

Burası bir özel şirket değil, burası halkın malı olan bir kurum. Benim tek riskim de bu. Galatasaray’ın düşmanı, Galatasaraylılardır. Biz bu virüsü çözeceğiz. Hataları ve sevapları ile bizden evvelkiler bir şeyler yaptılar. Doğruları, takdir etmek önemli. Yanlışlara da düşmemek, ders çıkarmak burada bizim görevlerimizden biri. Ben diyorum ki, ‘Hep beraber maç seyredelim.’ Ben kendi Galatasaraylımla yan yana maç seyredemezsem Fenerbahçeli ile nasıl maç seyrederim. Bu örneği evvela kendi içimizde vermemiz gerekiyor. Kısa sürede birlik olmalıyız.

O stadı doldurmak için flaş transferler yapılacak

‘G.Saray bir holding’ dedik. Bu holdingde stat işletmeciliği, gayrimenkuller, sponsorluklar iletişim, yeni projeler var. Futbol bunlardan bir tanesi. Galatasaray, futbol kulübü değil. Futbol, Galatasaray içinde buz dağının görünen tarafıdır. Burada rasyonel gözükmese dahi bazı kararları almak zorundasınız. Yani bir iş adamı olarak kabul etmeyeceğiniz durumları, burada kabul etmek zorundasınız. Orada yanlış bir netice sizi daha büyük zararlara sokuyor. Mesela stat boş kalıyor, birçok gelirden mahrum oluyorsunuz. Bir futbolcuya 10 milyon Euro verilir mi?
    Verilmez. Ama benim burada 50 bin koltuğum var. Eğer ben bu yatırımı yapmazsam; bu koltuklar boş kalacaksa ve bana bunun senelik getirisi 45-50 milyon Euro olacaksa ben o futbolcuya 10 milyon Euro veririm.

Futbolcular artistler gibi

Futbol özel terapi istiyor. O kadar hassas bir konu ki, futbolcular artistler gibi. Çok çabuk etkileniyorlar dış faktörlerden. Geçmiş dönemde, yönetim kurulunda sorun yaşandı, takım 14’üncülüğe indi. Normalde futbolcunun oradaki kavgayla ne alakası olur. Sen futbolunu oyna. Orada adam kavga da eder, ne yaparsa yapar. Ama öyle değil. Buradaki iletişim topyekun bir iletişim ve futbolcuyu çok yakında ilgilendiriyor. Futbolcu yetiştirmek de bir ticarettir. Herkes bunu yapıyor.

Sayfayı Paylaş