Bir Amerikan efsanesi geri dönüyor Mercury

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Amerikan otomobillerine meraklı olanların yakından tanıdığı bir marka yeniden Türkiye'ye geldi..

Türkiye'de en son 50 yıl önce satılan Mercury marka otomobiller, Carer Motorlu Araçlar Sanayi ve Dış Ticaret tarafından Türkiye'ye getirildi. Carer Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özer Ercan, ilk etapta gördükleri ilginin kendilerini memnun ettiğini ve yıl sonuna kadar 200 adet araç satmayı hedeflediklerini söyledi.

Özer, hurriyet.com.tr'nin sorularını yanıtladı...

Haberin resimlerine "Fotoğraf Galerisi" linkinden ulaşabilirsiniz.

- Satışlar ne zaman başladı?
    Uzun süredir getirmek için uğraşıyorduk. Satışlara daha yeni başladık.

- Kaç modeli satışa sundunuz?
    Dört modeli satışa çıkardık. SUV kategorisinde Mountaineer ve Mariner, sedanda ise Sable ve Milan.

- Yeni bir model getirmeyi düşünüyor musunuz?
    Mercury'nin zaten toplam 5 modeli var. O beşinci modelin Türkiye şartlarına fazla uygun olmadığını düşünüyoruz. O nedenle dörtte kalacağız.

- İlgi nasıl?
    Satışa geçmeden önce sadece vitrinde gördüğümüz ilgi bizi çok memnun etti. Talepler geliyor, sırada bekleyen müşterilerimiz var. Önümüzdeki ay daha da olumlu olacak.
    Zaten araçların teknik ve tasarım özellikleri çok iyi. Ayrıca konfor seviyeleri de üst seviyede. SUV'lardaki bağımsız süspansiyon sistemi ile de üstün bir yol tutuş sağlıyor. Ayrıca yakıt tüketimleri benzer kategorilerdeki araçlardan daha iyi durumda.

Yıl hedefi 200 araç

- Satış hedefiniz nedir?
    Sene sonuna kadar 200 araç satmayı planlıyoruz. Ama bu iş biraz zaman ve çaba isteyen bir iş. Eğer yıl sonunda 200 araca ulaşırsak ibreyi yukarı çekeceğiz. 2009 için 250-300 adfet civarında bir hedefimiz olacak.

- Mercury'i tekrar getirmek nereden çıktı?
    Ben 20 senedir otomotiv sektöründeyim. Daha önce Chrysler'de de yatırımcı ve yönetici olarak görev aldım. Amerikan arabalarını iyi bilirim. Türkiye'de bu noktada önemli bir eksiklik olduğunu gördüm. Mercury, ABD'deki konumu itibariyle kuvvetli ve ara segmentte yer alan bir araç. Daha üstünde Cadillac ve Lincoln, arada Mercury, altında ise Ford ve Chrysler gibi markalar yer alıyor. Ben bu ara segmentdeki aracın ihtiyaçlara cevap vereceğini biliyorum.

75 Bin dolardan başlıyor
    - Fiyatlar kaç liradan başlıyor?
    75 bin dolardan başlıyor, 110 bin dolara kadar gidiyor.

- En çok hangi modele ilgi olmasını bekliyorsunuz?
    SUV kateorisinde Mountaineer, sedan kategorisinde de Milan modeline biraz daha ilgi olabilir.
    Eren GÜLER

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

12.06.2008, Perşembe

2. seckinyd Well-Known Member

Usta ellerine sağlık bu modellerde güzel ama ben Mercury Cougar dan vazgeçmem :D:D

Sayfayı Paylaş