Bilim adamlarının söylediği özlü sözler

Konusu 'Diğer Mesajlar' forumundadır ve Seçkin tarafından 3 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Ünlü bilim adamlarından özlü sözler

Hayatın senden tek istediği, içinde mevcut olan güç. - Dag Hammarskjöld

Sessiz insanlar en yüksek sesli akla sahiptir. - Stephen Hawking

Aptallık dünyanın her yerinde aşağı yukarı aynıdır. - John Stuart Mill

Ruhu aynıdır tüm yaratılanların bedeni farklı olsa da. - Hipokrat

Dua et de yalnızlığın seni hem yaşamaya, hem de uğruna ölmeye değecek kadar büyük bir şey bulmaya dizginlesin. - Dag Hammarskjöld

Bu mektubu bu kadar uzun yazmamın sebebi, kısaltacak vakit bulamamamdandır. - Blaise Pascal

Albert Einstein
    Hayatta başarı A ise, A eşittir x artı y artı z. Çalışmak x; eğlenmek y; z ise çeneni tutmaktır.
    Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer, ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden.
    Bileydim çilingir olurdum ! (Hiroshima'ya atılan atom bombasından sonra söylediği söz)
    Aynı anda hem savaşı önlemeye hem savaşa hazırlanamazsınız.
    Aslında herkes dahidir.Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.

Düne geri dönemem, çünkü o zaman bir başkasıydım ben. - Lewis Carroll

Doğa, aşırıya kaçan her şeye karşı çıkar. - Hipokrat

Kafeste yiyecek vardır, çok olmasa da, yiyecek vardır - dışarıda ise sadece boylu boyunca uzanan özgürlükler. - Nicanor Parra

Toprak bir gün yağmurun kıymetini anlayacak; fakat o gün yağmur yağmayacak. - Nicanor Parra

Savaşın ta kendisi insan ırkının düşmanıdır. - Howard Zinn

Cesaret etmek bir anlık kontrolü kaybetmektir.Cesaret etmemek ise kendini kaybetmektir. - Soren Kierkegaard

Charles Darwin
    Bilim insanının arzuları ve zaafları olmamalı, - bir nevi taş gibi bir kalbi olmalı.
    Bir insanın dostlukları, onun değerinin en iyi ölçütlerindendir.

Umut ve beklenti arasındaki farkı yeniden keşfetmeliyiz. - Ivan Illich

Isaac Newton
    Çok fazla duvar ve gereğinden az köprü inşa ediyoruz.

Sayfayı Paylaş