Bilgisayar tutarsızlaştı :(

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar son iki aydır aynı sorunu yaşayıp duruyorum. Pcyi açtıktan bir kaç dakika sonra kitleniyor. Bazen ekran çizik çizik olup takılıyor veya mavi ekran çıkıyor. Kilitlenince kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum. Bazende kapatıp tekrar açtığımda bilgisayar çalışmıyor fakat havalandırma sesi geliyor. Açıp kapamaya devam ediyorum açılmıyor bi türlü. Yaklaşık on kere açıp kapayınca açılıyor ekranda şuna benzer birşey yazıyor, tam olarak iki kere çıktı ve aklımda sadece bunları tutabildim. WARNING: TOO MANY COLD SHUT DOWN DURING BIOS SETUP. SYSTEM INCORRECTLY OVERKCLOCKED.... sadece o kadar hatırlayabiliyorum. Bu arada overkclock edu internette araştırdım ve her hangi bir sonuç bulamadım. Overkcloked'tu doğru yazdığımdanda çok eminim. Ayrıca pc de yaklaşık 42 virus bulundu. Yardım edebilirseniz sevinirim internette araştırdım ve bir sonuç bile çıkmadı. Sanırım formattan başka çözüm yok.

Sistem:
    Pro 2000
    Çalışma grubu: WORKGROUP
    İşlemci: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+
    Bellek: 2,00 GB
    Windows Vista

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. CAN Well-Known Member

Avg kurtarma cdsi kullanman lazım.Buradan indir 8x cd kalıbına yazdır bilgisayarına tak ve yeniden başlat sonra onarım/temizleme işlemlerini gerçekleştir;

http://www.avg.com/ww-en/download-file-cd-arl-iso

Ayrıca bütün parçaları, kasayı iyice bir temizle slikon gres uygula işlemciye felan kısacası ortamı serintut ;)

3. BaRıŞ Well-Known Member

bilgisayar tutarsızlaşmaya başladıysa aşırı virüsten kaynaklanıyordur at bi format sorunun kalmasın. Yalnız arada bir kasanın içini temizlemekde iyidir, ben elektrik süpürgesiyle çekiyorum tozları falan.

Sayfayı Paylaş