Bilgisayar takılma ve kasma sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar, pc de uzun zamandır olan ve ne yaptıysam bir türlü düzeltemediğim sorun var. Pc facebook'daki flash uygulamalarda bile çok fazla kasıyor. Second Life vb. gibi oyunları söylemek bile istemiyorum, karakterler hareket ederken bile zorlanıyor. Bunların dışında, mesela bir internet sayfasına girdiğinizde eğer bir flash uygulaması, animasyon vs. varsa, onlar da aşırı yavaş. Tüm browserlar denendi. İnternet Explorer, Google Chorme, Opera, Mozilla. Üstelik hepsinin en son sürümlerini de yükledim, sonuç aynı. Flash player ve Java da güncellenmiş halde.

Bilgisayarın özellikleri :
    Intel Pentium 4 CPU 3.00Ghz.
    2 GB Ram, 1 GB ekran kartı. (Ekran kartının güncellemelerini yaptım, ram'de eski veya zarar görmüş değil, yeni değiştirildi)

Aynı zamanda bilgisayarda işlemci fanına falan da sürekli bakar ve temizliğini yaparım, toz vs. için. Herhangi bir toz birikmesi de yok. Ayrıca format da çözüm değil, format atıldıktan sonra da sorun devam etti. Birçok kez virüs taramasından da geçirildi, virüs de yok. Bilgisayarda aşırı ısınma da olmuyor. Bu arada dikkatimi çeken bir şey de oldu, bu internetteki flash uygulamalarda falan CPU kullanımı %90lara çıkıyor birden.

Yardımcı olursanız çok sevirim, şimdiden teşekkürler.

2. OrKuN Well-Known Member

P4 yani 478pin destekli bir anakartın destekleyeceği AGP hızı en fazla 4x , sendeki kart en az 8x ve AGP aralığıda eminin 128 lerde dolanıyordur ve bunu anakart kaldırmıyordur.
    Bios'a girip AGP Aperture Size'ı bul ve AGP Speed'i bul
    Speed 2x AGP Aperture Size 32MB olsun yada 16 kaydet çık.
    Umarım sorununu çözer.

Sayfayı Paylaş