Bilgisayar Otomatik Kapansın Farklı Bir Şifre İle Açılsın İstiyorum

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Misafir Guest

Mehaba , benim sorum şu;
    çalışan biriyim ben eve gitmeden önce bazen misafirler gidiyo.
    evdeki bilgisayarımın açıldıktan 1 veya2 saat sonra otomatik olarak kapanmasını ve birdaha ben eve gidene kadar açılmamasını istiyorum.
    ya da başka bir şifre girmesini işte nasıl oluyorsa , bu mümkün müdür acaba?

2. ot-gu Genel Sorumlu

3. OrKuN Well-Known Member

Programın hakkında kısa bilgiler

Program tek bir EXE dosyasından oluşmakta ve kurulum yapmadan çalışmaktadır.

1- Ayarlanan saatte bilgisayarı kapatır
    2- Ayarlanan bekleme süresince klavye veya farede bir hareket olmazsa bilgisayarı kapatır (Windows un ekran koruyucu mantığı gibi)
    3- Program Takip Özelliği: Bu özellikte windows altında çalışan uygulamalar listelenir. Seçilen uygulama kapanırsa bilgisayarı kapatır. Bu özellik en çok Tv kartının kumandası ile uzaktan bilgisayarı kapatmak için kullanılmaktadır.

PcKapat V3.0
    Yenilikler:

-En son yapılan ayarları hatırlama özelliği eklendi
    -Font değiştirme özelliği eklendi
    -Saydamlık Özelliği geliştirildi
    -Kod optimizasyonu yapıldı
    -Herzaman üstte fonksiyonu aktif veya pasif yapma özelliği eklendi
    -Program Takip Özelliğinde sadece EXE olarak çalışan uygulamalar listeleye eklendi
    -Program Takip Özelliğinde çalışan programlar alfabetik olarak sıralanıyor
    -Çalıştığı işletim sistemleri WinXP ve Vista

Programın Genel Görünümü Ana Pencere

Genel Görünüm Ana Pencere sistem saati ve kapanma saati

Bekleme Zamanı Ayarlama Penceresi (Ayarlanan sürede klavye ve fare hareketi olmazsa bilgisayar kapatılır)

Kapanma Saati Ayarlama (Ayarlanan Saatte bilgisayar kapatılır)

Çalışan Uygulamalar (Burada windows altında çalışan uygulamalar listelenmektedir. Listeden seçilen program kapatılırsa bilgisayarda kapanmış olur. Listede sadece EXE uzantılı çalışan programlar filtrelenmiştir. Eski sürümlerde hizmetler ve arka plandaki bütün işlemler listelendiği listedede çok fazla satır bulunmakta ve seçimi zorlaştırmaktaydı. )

Saydamlık Özelliği

İndir : http://rapidshare.com/files/81562691/PcKapat_3.0.zip

Sayfayı Paylaş