Bilgisayar çok kasılıyor

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

arkadaşlar pc de bi kaç parça değiştirdim ve buna rağmen bilgisayarda en ufak bir performans artışı göremedim

Anakart modelim : MSI 945G3-F
    Chipset : intel i945P
    işlemci : intel p4 3.2 Ghz

Ekran kartım daha önceden 256 MB ATI Radeon X550 idi şimdi ise 1GB ATI Radeon HD 4350
    RAM ler ise daha önceden 1gb (2 tane 512 mb kingston DDR2 400mhz idi),şimdi ise 1 tane 2gb kingston 800 mhz DDR2

Sorum şu : Anakartım yeni aldığım ram ve/veya ekran kartını desteklemiyor mu? destekliyorsa buna rağmen neden halen pc kasılıyor?? herhangi bir video izlediğim zaman ara ara donuyor...
    çözümü nedir, anakartı ya da işlemciyi değiştirmem gerekiyorsa neyi önerirsiniz?

2. BaRıŞ Well-Known Member

Öncelikle ekran kartını söküp böyle bir problemin devam edip,etmediğine bak..
    Daha sonra bu problem ekran kartı olmayıncada oluyorsa sorun yeni aldığın ramlerin bilgisayarla uyuşmamasıdır..

Teker teker ram ile ekran kartını test etmelisin yoksa bulamazsın. Eski parçaları takıp karşılaştırabilirsin. Örnek : Yeni Ram - Eski Ekran K. , Eski Ram - Yeni Ekran kartı gibi dene mutlaka sorunun kaynağını bulursun.

Sayfayı Paylaş