Bilgisayar açılma sorunu

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, bir sorunum vardı yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim.
    Bilgisayarı açtığımda hoş geldiniz yazısı çıkıyor o yazının normal bekleme süresinden daha fazla ekranda kalıyor ve bilgisayar açılıp masaüstü geleceği yerine siyah bir ekran geliyor ve o şekilde kalıyor. CTRL+ALT+DELETE yapıyorum bilgisayarı yeniden başlattığımda normale dönüyor neden böyle yapıyor çözemedim bi türlü.

2. BaRıŞ Well-Known Member

virüstür virüs ;)

3. GamZe Moderator

Bu sorunun kaynağı kesinlikle bir virüs olabilir explorer.exe işlemine yerleşen bir virüs yani başlangıçta otomatik olarak çalışabilen ve anca senin yaptığın gibi durdurulabilen virüs. Önemli verilerin yoksa eğer yedek almak istemiyorsan formatla düzelir. önemli veriler var ise bir DVD'ye yedek al. Sonra formatlayarak işletim sistemini yeniden kur.Formatladıktan ve driverlarını kurduktan sonra iyi bir antivirüs programı yükle ve güncelle sonra yedeklerine bilgisayarına aktar virüs taramasından geçirmeyi unutma.

Sayfayı Paylaş