bilgisayar açılırken bip sesi geliyor

Konusu 'Donanım' forumundadır ve GamZe tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. GamZe Moderator

Selam arkadaşlar bilgisayar açılırken kesik kesik bip sesi veriyor ancak bi müddet kapalı tutup bekleyip açınca açılıyor nerde sorun olduğunu bilmediğim için donanım bölümüne açtım format attım zaten virüs de vardı bu yüzdende format attım ama düzelmedi nasıl çözebilirim fikri olan varsa yazsın lütfen.

2. CAN Well-Known Member

Avg kurtarma cdsi kullanarak sistemi kurtarmaya çalış bi;
    http://www.avg.com/ww-en/download-file-cd-arl-iso

Bunu 8x tamamen boş bir cd kalıbına düşük hızda yazdır.Bu bir sistem onarma/kurtarma yazılımıdır, virüsleride tamamen temizler. Cdye yazdıktan sonra pcne tak ve pcyi yeniden başlat neti açık tut ve update et. Sonrada tarama işlemlerini yap virüsleride temizler sorun ve hatalarıda giderir.
    Ekran görüntüsü;

3. EmRe Well-Known Member

bendede olmuştu bi ara ramlerini kontrol et tam oturmamışsa ötüyo öyle ben çıkarıp taktım düzelmişti ama ramlarde bozulmuş olabilir bu arada

4. BaRıŞ Well-Known Member

Açılışta bios uyarı sesi veriyorsa zaten sorunun nerede olduğunu söylüyordur, listeden bakıp teşhisi koyduktan sonra çözüm yoluna koyulmak uygulanacak en mantıklı adımdır arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş