Betta Pugnax(Penang Beta) Labirentliler

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Penang Beta Balığı

Ortak İsim: Benang Beta​
    Bilimsel Adı: Betta Pugnax
    Dağıtım: Asya- Malezya
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçı-Çiftleşme Döneminde Agresif
    PH: 5.0-6.0
    Sıcaklık: 24C - 28C
    Maksimum Boy: 13 cm

Cinsiyet: Erkekler dişilere göre daha yoğun renklidir ve yüzgeçleri daha geniştir.

Bakım: Akvaryumda birden fazla Erkek Benang Beta beslenebilir. Yaprak yemler ve tablet yemlerle beslenebiler. Piyasalarda bulunan ticari beta yemleri le beslenebilir. Kurutulmuş kan kurdu ile beslenme takviyesi yapılmalıdır. Erkekler, Çiftleşme döneminde çok agresiftir. Akvaryumda saklanabileceği yüzen bitkiler ve mağaralar oluşturulmalıdır. İyi bir filtrasyon ve sağlıklı bir su ile bakımı kolaydır. Aşırı ışıklandırma değil, loş bir ışıklandırma yapılmalıdır. turkeyarena

Üretim: Ağızda kuluçka yöntemi ile üreme gerçekleşir. Erkek ve dişi kur ve çiftleşme aşamasının ardından, döllenmiş yumurtalar akvaryum tabanına inerler. Erkek ve dişi tabana dalış yaparak yumurtaları ağızlarıyla toplarlar. Dişiler ağızlarındaki yumurtaları erkek balığa öpücük yöntemiyle aktarırlar. Erkekler yumurtaları 3 hafta süre ile ağızlarında tutarlar. Bu dönemde dişi balık üretim tankından çıkarılabilir. Yeterli saklanma alanları varsa, dişi balığı çıkarmaya gerek yoktur. Yavruların büyütülmesi zordur ve uzmanlık ister.

Sayfayı Paylaş