Betta İmbellis(Hilal Beta) Labirentliler

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Hilal Beta Barışcıl Beta Balığı

Ortak İsim: Hilal Beta​
    Bilimsel Adı: Betta İmbellis
    Dağıtım: Asya- Malezya
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçı
    PH: 6.0-7.2
    Sıcaklık: 24C - 29C
    Maksimum Boy: 5.5 cm
    Ana renkler: Kırmızı, Kahverengi, Mavi

Cinsiyet: Erkekler dişilere göre daha yoğun renkli ve daha parlaktır.

Bakım: Yaprak yemler ve tablet yemlerle beslenebiler. Kan kurdu, sivrisinek larvası ve artemia gibi canlı yemlerle beslenme yapılsada, bu yemlerin kurutulmuş olanları tercih edilmelidir. Diğer betalar içerisinde en sakin olan beta türüdür. Akvaryum yüzen bitkilerle dekore edilmelidir. Akvaryum içerisinde kendi türleri içerisinde(Coccina) gruplar halinde beslenmelidir. Akvaryumda, bitki ve saklanacağı kayalarla dekore edilmeli, kısmi su değişikliklerine dikkat edilmelidir. Su koşullarında, diğer beta türlerine göre daha hoşgörülüdür. İyi bir filtrasyon ve sağlıklı bir su ile bakımı kolaydır. Bazen bölgesel anlaşmazlıklar yüzünden, erkek balıklar birbirilerini yaralayabilir.

Üretim: Yuva yaparak üreme yöntemi vardır. Erkek balık, su yüzeyinde baloncuklar oluşturarak yumurta için yuva yaparlar. Yumurtlama ve üreme için dişiyi davet eder. Yumurtlama esnasında erkek balık çok agresiftir. Yumurtaları korur.Yumurtlama olayından hemen sonra dişi balık üretim tankından çıkarılmalıdır. Yavrular 24-48 saatlik bir sürede yumurtadan çıkarlar. İlk aşamada salamura karides ile beslenebilir. Üretimi zordur. Uygun çiftlerin seçilmesi, kaliteli yemleme ve üretim tankı suyunun balığın yaşama standartına uygun olması gerekir. turkeyarena

Sayfayı Paylaş