Betta Coccina(Kan Beta) Labirentliler

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Kırmızı Kan Beta Balığı

Ortak İsim: Kan Beta​
    Bilimsel Adı: Betta Coccina
    Dağıtım: Asya-Endonozya, Malezya
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Çekingen
    PH: 4.0-6.5
    Sıcaklık: 24C - 27C
    Maksimum Boy: 5.5 cm
    Ana renkler: Kırmızı

Cinsiyet: Erkeklerin yüzgeçleri dişilere göre daha uzundur. Erkeklerin renkleri de daha parlak kırmızıdır. Erkeklerin yan tarafında parlak mavi nokta olabilir.

Bakım: Yaprak yemler ve tablet yemlerle beslenebiler. Kan kurdu, sivrisinek larvası ve artemia gibi canlı yemlerle beslenme yapılsada, bu yemlerin kurutulmuş olanları tercih edilmelidir. turkeyarena. Akvaryum içerisinde kendi türleri içerisinde(Coccina) gruplar halinde beslenmelidir. Akvaryumda, bitki ve saklanacağı kayalarla dekore edilmeli, kısmi su değişikliklerine dikkat edilmelidir. Su takviyesinde, suyun dinlendirilmiş olması ve yumuşak asitli olması gerekir. Bazen bölgesel anlaşmazlıklar yüzünden, erkek balıklar birbirilerini yaralayabilir. Balığın daha renkli görünmesi açısından, akvaryum tabanı koyu renkli olmalı, ışıklandırma arka plandan yapılmalıdır.

Üretim: Yuva yaparak üreme yöntemi vardır. Erkek balık, su yüzeyinde baloncuklar oluşturarak yumurta için yuva yaparlar. Yumurtlama esnasında erkek balık çok agresiftir. Yumurtaları korur. Yumurtlama olayından hemen sonra dişi balık üretim tankından çıkarılmalıdır. Yavrular 36 saatlik bir sürede yumurtadan çıkarlar. İlk aşamada salamura karides ile beslenebilir. Üretimi zordur. Uygun çiftlerin seçilmesi, kaliteli yemleme ve üretim tankı suyunun balığın yaşama standartına uygun olması gerekir.

Sayfayı Paylaş