Bengal Danio, Sazangiller

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Daniolar-Sazangiller
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Bengal Danio
    Bilimsel Adı: Devario devario
    Dağıtım: Hindistan/Asya
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçıl
    PH: 6.0 - 8.0
    Sıcaklık: 15C - 26C
    Maksimum Boy: 10 cm
    Ana renkler: Mavi, Gümüş
    Cinsiyet: Erkekler dişilere göre daha ince bir vücuda sahiptir ve daha parlak renklidir.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Protein içerikli yemler ve kankurdu ile beslenmelidir.Akvaryum uzun tutulmalıdır.Akvaryumda yüzen bitkiler barındırılması tavsiye edilmez.Protein içerili pul yemler ve dondurulmuş gıdalarla beslenmelidir.Canlı gıdalarla çeşitlendirme yapılmalıdır.En az 8'li gruplar şeklinde bakılmalıdır.Mümkün oldukça sosyal grubu geniş tutulmalıdır. turkeyarena.net
    Bu balık, diğer tür daha yırtıcı balıklarla birarada tutulabilir.Akvaryumdan sıçrama olasılığı fazla olduğu için, kapaklı akvaryumlarda bakılmalıdır.
    Akvaryumda orta-üst yüzücüdür.
    Üretim: Üretim tankında sıcaklık 26C'ye çıkarılıp, bazı canlı yemlerle üretim teşvik edilebilir.Yumurtlama olayından sonra anne babalar tanktan alınmalıdır.
    Tür olarak dev danio ile karıştırılmaktadır.

Sayfayı Paylaş