Bank Asya'da Fenerbahçe Stresi

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Bank Asya Kulüplerinden Farklı Tepkiler
    Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden takımların yönetici veya teknik adamı yaptıkları açıklamada, şu görüşlere yer verdiler:

Karşıyaka Kulübü Başkanı Hüseyin Çalışkan:
    “Bu konuda yetkili merciler karar verecektir. Ne gibi bir yorumda bulunabiliriz? Bir yandan fikstür çekilmiş, iyi düşünülmesi gereken konular bunlar.”

Bucaspor Kulübü Başkanı Şeref Üstündağ:
    “Fenerbahçe Bank Asya Birinci Lig'e renk getirir. Fenerbahçe büyük bir camia, hareket getirir getirmesine ancak Bank Asya Birinci Lig'de şampiyonluk için harcamalar yapan kulüpler var. Onlar açısından dezavantajlı bir durum olur.”

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel:
    “Kişisel düşüncem, liglerin planlandığı gibi başlaması yönünde. Fenerbahçe düşerse işler arapsaçına döner. Fikstür çekildi, adı konuldu. Şimdi yapılacak bir değişiklik kaosa neden olur. Bence bu kadar polemik artık yeter. Herkes planlandığı gibi liginde oynamalı.”

TKİ Tavşanlı Linyitspor Kulübü Başkanı Zafer Atalay:
    “Soruşturmayla ilgili hukuki sürecin devam etmesinden dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu kararı ve bu kararı almalarına yol açan gelişmeler hakkında yorum yapmak doğru olmaz. Ancak, kulübümüz adına değerlendirecek olursak, Fenerbahçe'nin Bank Asya 1. Lig'e gelmesini istemeyiz. Bu, daha ligin başında şampiyonun belli olması demek olacaktır. Bir futbolcusu, Bank Asya 1. Lig takımının bütçesine denk olan Fenerbahçe ile yapılan karşılaşmalara galip başlayan taraf Fenerbahçe olacaktır.”

2. EmRe Well-Known Member

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar:
    “Öyle bir şey olursa Bank Asya'nın çehresi değişir. Ben böyle bir şeyin olacağını tahmin etmiyorum, yüzde bir ihtimal vermiyorum. Fakat olursa da bu lige renk gelir, zevklenir, şenlenir. Ancak şu da var; çıkacak takım sayısını da artırmaları gerekir, bana göre de artırırlar. O zaman mecburen dört takım çıkacak lige. Ligde 17 takım kalacak. Seneye dört takım çıkar yani. Bank Asya'daki takımlar için gayet güzel olur. Fenerbahçe o kadrosuyla yüzde 99 Süper Lig'e çıkar. O kadro Süper Lig'de şampiyon olmuş, tecrübeli bir kadro. Bizim için hiçbir şey değişmez. Bank Asya çok renklenir, var olan kalite daha da artar.”

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü İlker Özkan:
    “Süper Lig'e dönme umudumuz devam ediyor. Fikstür çekilmiş olsa bile biz 2011-2012 sezonunda Süper Lig'de oynayacağımızı ümit ediyoruz. Fenerbahçe'nin 'küme düşürülme' talebinde bulunması bizi bu konuda daha fazla ümitlendirdi. Fenerbahçe'nin böyle bir belirsizlikte rahat edemeyeceğini düşünerek 'küme düşürülme' talebinde bulunduğunu tahmin ediyorum. Sadece Fenerbahçe'nin değil başka takımların da ligden düşürülmesi halinde Konyaspor, Bucaspor ve Kasımpaşa lige dönebilir. Beklentimiz tekrar Süper Lig'de oynamak. Konyasporlu taraftarlar da bu beklenti içinde.”

Elazığspor Kulübü Başkanı Akın Şatıroğlu:
    “Ligdeki takımlar Fenerbahçe ile rekabet edecek bir kadro oluşturmadılar. Bank Asya 1. Lig ekiplerinin Fenerbahçe ile rekabet etmesi ne kadar doğru? Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'nin Bank Asya 1. Lig'de oynama isteği ile ilgili alacağı kararı bekliyoruz. Bu yıl iyi bir ekip oluşturduk. Ancak ne bizim takımımız, ne de ligde mücadele edecek diğer 17 ekip, Fenerbahçe ile aynı şartlarda rekabet edecek bir kadro oluşturdu. Özellikle liglerin ertelenmesinin doğru olduğuna inanmıyoruz. Eğer böyle bir uygulama başlayacaksa, bunun fikstürden önce belirlenmesi daha doğru olurdu. Fenerbahçe Bank Asya 1. Lig'de olsa da, olmasa da Elazığspor olarak gereken mücadeleyi yapacağız. Bu yıl ligin sorunlu olacağını düşünüyorum.”

Sayfayı Paylaş