Bağlantım 8 mpbs, sizce hızım normalmi?

Konusu 'İnternet' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaslar intertim 8 mbps ye kadar 15 gb kotali santralde evime yürüme yoluyla 6-7 dkarası, hatlarda sorun yok kablo felan tek parca apartmandaki kutulari bile yeni degiştirdiler gel görki hızım 4 mb 5mb arasi gidiyo en iyi 5,6 falan oluyor video bile izlenmiyor dona dona gidiyor dosya cekmeyi hic söylemiyorum 100 kbs üstüne çıktığını görmedim bile eskiden 1mbps bağlantımla 100 120 cekerdim şimdi 8mbps var 80-70 sürünüyor gerci dosya indiren biride degilim kotam 6-7 gb arasi geliyor arada lazım olacagi tutuyor o zamanda indirmiyor dizi tekrari bile izleyemiyorum sizin hızınız nasil arasam bisey değişir mi daha düşük alan var mı nede olsa 8mbps değil 8mbps ye kadar diyorlar yoksa beterin beteride varmıdırki acaba şükretmelimiyim.

2. EmRe Well-Known Member

santral ile aramda ki mesafeyi bilmiyorum ama, aynı tarife 700-900 kb/s download yapıyor. Hızımı test ettiğim de ise 7.02 gibi bi değer çıkıyor.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Hızınızı nasıl test ediyorsunuz ? 4-5 arası gelmesi normal aslında.Modem 'in konfigürasyon sayfanıza bağlanıp baktınız mı modeminiz kaç Mbit olarak buluşuyor ?

Download hızınız görecelidir.Burada bir çok etken var sizin download hızınızı etkileyen.Siz 8Mbit ile çekmek istesenizde karşı taraf size 1 Mbit'in üstünde vermezse 80 - 90 KB yi geçememeniz normaldir.Video için aynı şey geçerli.
    Aynı şekilde evinizde kullandığınız bağlantı şekli de sizin hızınızı etkiler.Kablosuz bağlantı ile denediyseniz bu hızınızı etkiler , hele ki ev içindeki bağlantı mesafeniz ve araya giren duvar sayısı arttıkça daha da etkilenir.

TTnet altyapısını bir çok yerde yeniledi , dolayısı ile bir çok yerde 8Mbit 'i sağlıkl verebiliyor. ADSL teknoloji olarak 1. versiyonundan beri 8Mbit'i gayet başarılı destekliyor.Şu anda bir çok santralde ADSL2+ destekli DSLAM cihazları olduğunu düşünürseniz 8Mbit'i desteklemeyen hat çok çok azaldı.

Mesele burada bakır kablodan öte size erişim sağlayan cihaz üzerindeki hız tanımları.İşin çokta teknik ayrıntısına girip boğmak istemiyorum .

Size tavsiyem hızlı bir yerden download testi yapmanız. 4-5 arası hız alıyorsanız şayet en kötü ihtimalle 500KB gibi bir download hızı görmeniz gerekir.Evinizde herşeyin yolunda olduğundan emin olun , bu testi kablo ile deneyin , ayrıca test ederken her hangi bir uygulamanın çalışmadığına emin olun , torrent gibi .. 80 - 90 KB arası görmeye devam ediyorsanız bence santarliniz ile konuşmayı deneyin.Zira problem onlarda çıkıcaktır.

4. CAN Well-Known Member

Yani bizim tek başımıza 8 mbit olmamızın bir anlamı yok aynı zamanda karşı tarafta enaz o hıza sahip olmalı

5. fragrant New Member

modeminin markası nedir

6. EmRe Well-Known Member

ZyXEL P-660RU,
    ADSL2 ve ADSL2+ yüksek hızlarda destek sağlar. 12 Mbps(ADSL) veya 24Mbps(ADSL2+) e kadar hızlarla yüksek data transfer hızı sağlar

Sayfayı Paylaş