Azurus Cichlid-Copadichromis Azureus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Azurus Cichlid
    Bilimsel Adı: Copadichromis Azureus
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
    Beslenme: Etobur-Kaliteli cichlid yemlerle beslenme yapılmalıdır.İyi renk almalalarını sağlamak amacıyla salamura karides takviyesi yapılabilir.
    Mizaç: Agresif
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 22C - 27C
    Su Sertliği: Sert
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 15 cm
    Ana renkler: Mavi, Gri
    Cinsiyet: Erkeklerde renk yoğun bir mavi, dişilerde ise gridir.
    Bakım: Bol kayalık akvaryumlarda, kendi bölgesini oluşturması ve saklanması için bakılmalıdır.Yüzebileceği geniş alanlar oluşturulmalıdır.Ph düşürücü ağaç kökleri kullanmamalıdır. turkeyarena.net
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.1 erkeğe 4 dişi şeklinde bir üretim akvaryumu oluşturulmalıdır.Erkek dişinin yumurtlaması amacıyla, uygun bir çukur kazacaktır.Ağızda kuluçka dönemi, yaklaşık 4 haftalık bir süreyi kapsar.
    Genel Yorum: Oldukça güzel bir balıktır. Akvaryumun bir bölümünde büyük kayalar, bir bölümünde de sadece kum olmasını severler. Renklenmemiş yavrularının ve dişilerin gövdesinde 3 adet benek bulunur.

Sayfayı Paylaş