Ati X1950 Pro Isınma Sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar, x1950 pro ekran kartım 15-20 gün öncesine kadar normal seyrinde çalışıyordu. Şimdi ise oyun oynarken ekran kartı acayip şekilde ısınıyor. Sıcaklık 72 lere kadar çıkıyor. Bu o kadar da çok değil diyebilirsiniz fakat. Bu sıcaklıklara çıktığında fan oldukça hızlı dönmeye başlıyor. Sanırım son seviye. Fan hızı ve sıcaklık artınca oyunlarda donmalar ve grafik hataları renkler birbirine girmesi gibi sorunlar başlıyor. Birde bakmışın! Bi anda VPU Recover hatası veriyor ki sanırım bu hata sıcaklıktan kaynaklanıyor.

Ekran kartım ati x1950 pro pci. daha önce hiç açmadım sadece üstündeki tozları temizleyip geri taktım, üstteki mavi bölgede vidalar var sanırım onları açınca direk çıkıyor.

Termal macunu yenilesem sorun ortadan kalkar mı?

2. BaRıŞ Well-Known Member

-Genel bir kasa içi temizlik yap.Ekran kartını yeniden temizle ve HER TARAFINI temizle.
    -Ekran kartına termal macun sür(Kaliteli olanlardan,mümkünse arctic cooling yada Gelid GC-Extreme tabi cooler master,akasa felanda olabilir.)
    -Kasanın üstünde felan hiç bir şey bırakma kasayı ferah bir yere koy mümkünse odayı biraz havadarlaştır.
    -Ekran kartının fanını değiştirip daha etkili bir fanda alabilirsin(bunlara ek olarak)
    -Kasaya AKASA VİPER fanda takabilirsin(yine bunlara ek olarak)
    -Kasanın içine soğuk hava üfletebilirsin.
    -Tabi bunları bir bütün olarak uygularsan daha etkili olur.

Sayfayı Paylaş