Ateistin Biri..

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

ATEiSTiN BiRi

Ateistin biri,doga ,tabiata hayran kalarak ormanin icinde dolasiyormus. "Tabiat ne guzel agaclar, renkler yaratmis." diye dusunerek dolasirken aniden karsisina kocaman , vahsi bir ayi cikar , ateist adam korkar ve kacmaya baslar .

Ateist onde ayi arkada kosarken ayi sonunda adami yakalar altina alir.Ayi tam pencesini kaldirip adama vurmak uzere iken ateist adam can havli ile ''Allahim yardim eyle'' diye bagirir. Bir anda hersey donar ; nehir akmaz , ruzgar esmez , yapraklar kimildamaz olur.Ayida pencesi havada oylece donakalir.

Hemen yanibaslarinda bir isik belirir, isigin icinden birses soyle der ''Hani sen tanri tanimazdin, simdi ne oldu?'' Ateist utanarak basini one eger. Isiktaki ses devam eder. " Hadi dile ne dilersen, kabul edilecektir." Ateist adam ''ben simdi iman ettim desem buna yuzum yok,bunu istemeye hakkim da yok, ama bu ayi iman ederse belki benim kurtulma sansim olur , ben ayinin iman etmesini istiyorum " der. Isiktaki ses "dilegin kabul olacaktir "diye cevap verir ve kaybolur.

O anda yeniden ruzgar esmeye, nehir akmaya,yapraklar kimildamaya baslar. Ayinin ateiste inmek uzere kalkan pencesi yere iner ve sonra ayi iki pencesini goge dogru kaldirarak soyle dua eder " Ey Allahim senin rizan icin oruc tuttum , sana inandim , senin rizkinla orucumu aciyorum." ...

Sayfayı Paylaş