Atatürk'ün Vefat anı Çekilen Fotoğrafı

Konusu 'Atatürk Resimleri' forumundadır ve ShaDow_19 tarafından 16 Ocak 2008 başlatılmıştır.

1. ShaDow_19 Well-Known Member

Atatürk öldükten sonra çekildiği iddaa ediliyor. Ama arkadaşlar Atatürk'ün tabutunun açıldığı gün görenlerin tarifine tıpa tıp uyuyor.

Yakınlarından İzlenimler:

OSMAN ERSOY: "Sağlığında görmemiştim Atatürk ü... Korkunç
    heyecanlıydım. Biz çalışanlar, asistanlar, memurlar sıra ile
    katafalka çıktık. Oldukça sararmış ve küçülmüş bir çehre... 1 - 2 günlük
    sakalı vardı. Kaşları fevkalade iyi şekilde fark ediliyordu."

HALİDE İNTEPE: "Tabut kapanmadan en son gittim baktım.
    Başı yana doğru eğikti. Yüzü hiç bozulmamıştı. Azıcık sakalları çıkmıştı.
    Hani insan hasret giderek ölürse, gözleri aralık kalırmış ya, öyle
    aralıktı gözleri... Ama bir ölü yüzü yoktu. Uyuyor gibiydi."

2. desayamu Well-Known Member

allah rahmet eylesin keşke yasasaydıda bu vatanı kurtarsaydı

3. aşkın_gözyaşı Well-Known Member

onu çok özlüyoruz..kimse onun gibi olamaz..NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..!

4. BaRıŞ Well-Known Member

nur içinde yatsın onun gibi biri ne geldi nede bundan sonra gelir

ama bizler ona layık olamıyoruz malesefff

5. serseri_aşık Well-Known Member

allah rahmet eylesin ama hiç sevmezdim rahmetliyi:D:D:D:D

6. ot-gu Genel Sorumlu

Kanla irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti, yobazlar parsel parsel satsın diye, Atamıza layık olamayanlara Türklük ile sorunu olan benliğini kaybetmiş zavallılara bırakmayız bu vatanı...

7. meyve94 Well-Known Member

artık sadece kendı menfaatlerını dusunuyorlar boyle bırılerı malesef yuksek makamlarda lar ama bazıları hala uyuyorlar ıs ısten gectıkten sonramı uyanacaklar halen merak edıyorum

8. abdulkadir Well-Known Member

Onun gibi birisi daha önce gelmedi diyorsun ama 1400 yıl önceye gidersen ondan daha iyi birisinin geldiğini görürsün ..Hemde insanların En şereflisini (s.a.v)...Daha da geriye gidersen 125.000 kişinin daha geldiğini görürsün ...Asıl onlara layık olamıyoruz..

9. BaRıŞ Well-Known Member

kardeşim bi peygamberle bi siyaset adamını lütfen birbirine karıştırmayın...Ayırın artık dinle siyaseti birbirinden başımıza ne geliyosa bundan geliyo zaten

10. abdulkadir Well-Known Member

Ben karıştırmıyorum..Söylediğin söz çok ağrıma gitti.Tamam Atatürk'te tarihte önemli bir kişilik ama Söylediğin söz hiç yakışmıyor sana...

11. BaRıŞ Well-Known Member

ne dedim ben yaaww neye takıldın anlamadım neymiş bana yakışmayan

12. abdulkadir Well-Known Member

'' onun gibi biri ne geldi nede bundan sonra gelir''

Onun gibi biri gelmedi ondan üstün nice insan gelip geçti..

13. BaRıŞ Well-Known Member

dur bakalım orda onun gibi bi siyaset adamı gelmedi Onun büyük bi lider olduğunu dünya biliyoo...nede bundan sonra gelir
    kimmiş üstün olupta gelip geçen tayyipmi :D

14. abdulkadir Well-Known Member

Şu an sayamam ömrüm yetmez:D..

Sana bir kaç isim sayayım..En Başta Muhammed Mustafa (s.a.v)
    Arından gelmiş geçmiş Bütün Nebiler Resuller..

Ebu hanife..Sayamadığım Allah Dostları

Osmanlı Padişahlarından Fatih Sultan Mehmed,Yavuz Sultan Selim,Kanuni Sultan Süleyman daha sayamadığım Padişahlar yetmezse tarihimizi küçük bir gözden geçirirsin...

Tayyip demişsin..Hiç zannetmiyorum ama eğer sen kabul ediyorsan o başka..:D:D

15. BaRıŞ Well-Known Member

ben sana ne diyorum sen ne diyosun... sen önce peygamberlerle siyaset adamlarını bi ayır birbirinden öyle tartışalım...
    osm. padişahlarına gelince 3-4 tanesinin dışında hepsi koca osmanlıyı bitirmiş...bende sana inkılap tarihini okumanı tavsiye ederim o zaman anlarsın belki Atatürk ün büyüklüğünü

tayyip e gelince yorumsuzzzz :D

16. abdulkadir Well-Known Member

Peygamberlerde siyaset adamıydı bunu böylece bil.Hem siyaset adamı olmasa bu din yayılırmıydı..
    Ayrıca gelelim Osmanlı Padişahlarına 3-4 tane demişsin..Tabiki Bazı padişahlar yetersizdi bu konumda ama ben onları söylemiyorum.Bir Osman Beyde tut Abdulhamide,2.Bayezıd'tan tut Vahdettin'e hepsi siyasi bir zekaydı..

Tayyibi hiç konuşmayalım:D:D

17. BaRıŞ Well-Known Member

o zaman sende şunu bil şuanki yönetim şekli cumhuriyet...daha senkıyasladığın zaman dilimini dikkate alamıyosun ki

18. abdulkadir Well-Known Member

Ben kıyasladığım zamanın gayet farkındayım.
    Düşünsene yoldan sapmış bazı insanları(kızları diri diri toprağa gömen zihniyet,) Gerçek yaratıcıya tapacak iken Putlara kendi yaptıklara eşyalara tapan zihniyeti vs. vs. değiştirmek kolay mıdr?Eğer o düzene bakmış olsaydın böyle konuşmazdın...O zamanki durumu değiştirmek hiçte kolay değildi..E bunu yapmak içinde Mükemmel bir siyasi kişiliğe sahip olmak gerekirdi..Bunu Yapan İNSANLIĞIN EN ŞEREFLİSİ...Bunu Yapmak çok kolaymış gibi söylüyorsun..

19. FIRATONURLU New Member

konustuklarinizzii biliin ya ataturk kadar yuce bii lider gelmedii buundan sonra da geliucenii zannetmiiorum

20. abdulkadir Well-Known Member

Seninde ağzından çıkanı kulağın duysun ondan daha üstün kişiler geldi geçti...Peygamber Efendimiz'e layık bir Ümmet olalım...

Sayfayı Paylaş