Aslanın Krallığı Masalı

Konusu 'Masal ve Hikayeler' forumundadır ve CAN tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

Büyük ormanların birinde çeşit çeşit hayvanların olduğu bir orman varmış. Bu hayvanlar canları çok sıkkınmış. Çünkü aralarında bir türlü kral seçemiyorlarmış. Seçmeye kalkışsalarda kavga çıkarmış. Sevimli tavşan: bakın böyle yaparsak bu dost orman ne işe yarayacak? Hadi gidelim bilge kurbağaya o ne yapacağımızı iyi bilir: demiş. Herkez bu öneriyi bir hoş görmüş. Gitmişler yaşlı kurbağa: Ben bilmem arkadaşlar merak etmeyin en güçlü kimse onu seçerseniz daha iyi olur:

Demiş. e bizim hayvanları salmış. At: Çocuklar ben bir bizim yakınımızda bir orman var. Orada bir aslan var. O benim dostumdur.Bize seve seve krallık yapacaktır. Gideyim çağırayımmı?: demiş herkez: evet bakalım çağır:demişler. At aslana yalvarmış yakarmış. Sonunda aslan dayanamayıp: peki yapacağım: demiş. at çok mutlu bir şekilde ormana dönmüş aslanda arkasından: yeni kralınız benim merak etmeyin hiç korkmayın ben size hem dostluk hem kralık yapacağım. Demiş herkez çılgınca alkışlamış. O gün bugündür her hayvan yeni krallarına bayılmışlar. Niye mi? O kendilerine saygı duyormuşta ondan...

Sayfayı Paylaş