Aslanın Krallığı Masalı

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Aslanın Krallığı Masal Anlatımı

Büyük ormanların birinde çeşit çeşit hayvanların olduğu bir orman varmış. Bu hayvanlar canları çok sıkkınmış. Çünkü aralarında bir türlü kral seçemiyorlarmış. Seçmeye kalkışsalarda kavga çıkarmış. Sevimli tavşan: bakın böyle yaparsak bu dost orman ne işe yarayacak?

Hadi gidelim bilge kurbağaya o ne yapacağımızı iyi bilir demiş. Herkes bu öneriyi bir hoş görmüş. Gitmişler yaşlı kurbağa Ben bilmem arkadaşlar merak etmeyin en güçlü kimse onu seçerseniz daha iyi olur Demiş. e bizim hayvanları salmış. At: Çocuklar ben bir bizim yakınımızda bir orman var. Orada bir aslan var. O benim dostumdur. Bize seve seve krallık yapacaktır. Gideyim çağırayımmı? demiş herkes evet bakalım çağır demişler. At aslana yalvarmış yakarmış. Sonunda aslan dayanamayıp peki yapacağım demiş. at çok mutlu bir şekilde ormana dönmüş aslanda arkasından yeni kralınız benim merak etmeyin hiç korkmayın ben size hem dostluk hem kralık yapacağım. Demiş herkez çılgınca alkışlamış. O gün bugündür her hayvan yeni krallarına bayılmışlar. Niye mi? O kendilerine saygı duyormuşta ondan..

Sayfayı Paylaş