Askerlik Erteleme İşlemleri

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. EjjeNNa Administrator

ASKERLİK ERTELEME İŞLEMLERİ

A. Orta, Lise veya Üniversite seviyesinde Öğrenci statüsünde olanlar (1111 sayılı Kanunun 35C Maddesi):
    Öğrenci statüsünde Amerika'da bulunan vatandaşlar askerliklerini bağlı bulundukları Eğitim Müşavirliği veya Ataşeliği aracılığı ile 29 yaşına kadar erteletebilirler. Bu işlem için önceden yurtdışında öğrencilik statülerinin tanınması ve öğrenci dosyası açılması gerekmektedir. (F-1 veya M-1 Vizesi hamilleri)

Los Angeles Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği görev çevresi Alaska, Arkansas, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Louisiana, Michigan, Minnesota, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pacific Islands, South Dakota, Texas, Utah, Washington, Wisconsin ve Wyoming eyaletlerini ve özel yönetim bölgelerini kapsamaktadır. Diğer eyaletler ile eyaletine bakılmaksızın YÖK burslularının işlemleri Washington Büyükelçiliğimiz Eğitim Müşavirliği görev kapsamında yeralmaktadır. Türkiye'den resmi burslu öğrencilerimizin işlemleri ise New York Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğince yapılmaktadır.

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği adresi ve telefon/faks numaraları aşağıda verilmiştir:

Educational Attache's Office, Turkish Consulate General, 4801 Wilshire Blvd. Suite 311, Los Angeles, California 90010

<SPAN class=main>
    <SPAN class=main>Tel.: (323)

Sayfayı Paylaş