Aşk Üzerine Güzel Sözler

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve SeçiL tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. SeçiL Well-Known Member

Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. Heredot

Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni. Nazım HİKMET

Annesinden dayak yediği halde, yine "anne" diye ağlayan bir çocuktur aşk. Cemal SÜREYA

Aşık olmak anlık bir şey. Birden her şeyin çok parlak göründüğü, birden en pastel renklerin bile ısınmaya başladığı, birden tüm yemeklerin, çok daha lezzetli olduğu bir an bu.

Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır. Chamfort

Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

Biliyorum, bu şehir getirecek seni bana, belki bir konser kuyruğunda, belki tıkış bir metro vagonunda. Götürdüğü gibi getirecek, aksayan bir gecenin topal ışığında. Sevmez bu şehir ağlayan erkeği, biliyorum getirecek, ağlamaya çeyrek kala.

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. Cucong

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

Dediler ki; Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur. Mevlana Celaleddin-i Rumi

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. Wendell Phillips

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın, dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld

Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lüzum yok. ŞEMS-İ TEBRİZİ

En zor anlarda bile ayrılmamacasına tek vücut olabilmeyi anlat. Yalnız yürümek zor, kolayını anlat.

Gerçi aşkın kralınıda yazsan, bu devirde para etmez... Eskidendi o, fakir çocuk zengin kız ayakları. İnsanların bin tane derdi var artık. Ekmek derdinde! Millet gülecek yer arıyor.

Gün gelir bir kelebek konar yüreğine, Hiç bir ağırlık vermez, acıtmaz,üşütmez,kırıp dökmez Tam tersine umutlandırır, şevklendirir, sevgiyi,sevmeyi, Sevilmeyi, dostluğu, kalple muhabbeti, ilim, irfan, insanlık, ahlak Kısacası aklın. Atakan Korkmaz

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı, turkeyarena sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. Herman Melville

Hiç yadırgamadım yüzünü, inan çok tanıdık. Gönlüme hoş geldin sevdiğim, kusura bakma ortalık biraz dağınık.

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

Kalp mi insana sev diyen yoksa yalnızlık mı körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı yoksa yanan ateşe dokunmak mı? ŞEMS-İ TEBRİZİ

Neden bitti biliyor musun? İnanmaya gücüm kalmadığı için bitti. Ne olursa olsun her defasında peşinden geldiğim için bitti. İncittiğin yerler daha geçmedi diye bitti... Senden vazgeçmem sandığın için bitti Uğruna gösterdiğim sabrı »

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

Resmine baktıkça ağlasada gözlerim, Ağlamak içinde olsa gözlerini özlerim.

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

Sana dokunmak, hayatın içinde durup dinlenmek gibi. Sana dokunmak, nefes almak gibi. Sana dokunmak, tüm kelimeleri yakmak gibi. Sana dokunmak, tüm insanları affetmek gibi. Sana dokunmak, hayatı temize geçmek gibi. Sana dokunmak, ölüme inat gibi.

Şairin dediği gibi; Sevda geldiyse başa, kıvırmak artık boşa. Gidersin o sevdanın peşinden koşa koşa. Artık herkes AŞIK. Aşk'ta CACIK gibi olmuş artık. Zaten bu memlekette de en kolay yiyecek cacık. Çünkü ortalık hıyardan geçilmiyo.

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, Güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de. William SHAKESPEARE

Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez. Pestalozzi

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir. Clarence S.Darrow

Sayfayı Paylaş