Aşk Sözleri Facebookta Paylaş

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Facebookta Aşk Sözleri Paylaş

• Aşk; sandığın kadar değil, yandığın kadardır.

• Aşk söze sığmaz. Aşk, bir denizdir ki, dibi görünmez.

• Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki..

• Aşk öyle bir varlıktır ki onda doğa kimyası var. Bir buluttur, onda yüz binlerce şimşek var.

• Aşıkların gönüllerinin yanışıyla gözyaşları olmasaydı, dünyada su da olmazdı, ateş de.

• Ben aşkı olmayan kişinin insanlığını inkar ederim.

• Biz birleştirmek için geldik, ayırmak için değil. turkeyarena

• Hz. Mevlana’ya sormuşlar "aşk nedir?" diye. Ben ol ki bilesin! demiş…

• Ey canımın sahibi Yar..! Sen benim olduktan sonra, Kaybettiklerimin ne önemi var.

• Ey Gönül… Aşk; ateşten bir denizi, mumdan kayıkla geçmektir. Yanıp kül olmadan asla geçemezsin.

• Ölümsüz aşk istiyorsan, ölümsüze aşık ol.

• Sustum…. Artık gönül hakkında bir şey söylemeyeceğim… Çünkü; gönül vasıflarını saysam, aklın almaz, gönül senin düşüncene sığmaz.

• Sen beni sevdikten sonra malın mülkün değeri mi olur? Zaten toprak üstünde ne varsa hepsi de toprak olacaktır.

• Ey gönül! Ne tuhaf değil mi? Bir ömür, şah damarından daha yakın bir Sevgiliyi aramakla geçiyor.

• Ey kendine bakmayıp, kendi kusurlarını görmeyip de, başka insanların iyisine kötüsüne bakıp kalan zavallı! Allah senin yardımcın olsun!

• Gönlünde Allah sevgisi arttı mı, şüphe yokki Allah seni seviyor.

• Güzel söyle de halk, yüzyıllar boyunca okusun.

• Hz. Mevlana’ya sormuşlar "aşk nedir?" diye. Ben ol ki bilesin! demiş…

• Ömründen nasibin, kendini Sevgiliden mesut bulduğun andan ibarettir. turkeyarena

• Uğruna fedakârlık yapmadığın sevgiyi, yüreğinde taşıyıp da kendine yük etme.

• Ya kırdığın kalbi Allah seviyorsa? Bilemezsin. Bilseydin ödün kopardı, dokunamazdın.

2. OrKuN Well-Known Member

• Mademki kendinde bir dert veya pişmanlık hissediyorsun; bu, Allah’ın sana olan yardımının ve sevgisinin bir delilidir.

• Nice bilginler vardır ki gerçek bilgiden, hakiki irfandan nasipsizdirler. Bu ilim sahipleri, bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

• Tapımızda (yolumuzda) riyazat yok; burada hep lütuf var, bağış var. Hep sevgi, hep gönül alış, hep aşk, hep huzur var burada.

• Aşk, kimseye niyazı ve ihtiyacı olamayan Allah’ın vasıflarındandır. Ondan başkasına aşık olma, geçici bir hevestir.

• Ben dostlarımı ne aklımla ne kalbimle severim. Olur ya kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur, nede unutur...

• Aşıkların ayrılığı rüzgar gibidir, rüzgar nasıl mumu söndürür, ateşi dahada alevlendirirse, Ayrılıkta küçük aşkları bitirir, büyük aşkları daha da büyütür.

• Hekim, kuyumcuya bir şerbet yaptı, kuyumcu içti, kızın karşısın da erimeye başladı. Hastalık yüzünden kuyumcunun güzelliği kalmayınca kızın canı, onun derdinden kurtuldu, O’ndan vazgeçti. Kuyumcu, çirkinleşip hastalanınca kızın gönlü de yavaş yavaş O’ndan soğudu. Bil ki zahiri güzelliğe ait bulunan aşklar aşk değildir. Onlar nihayet bir ar olur. Kız da aşktan ve hastalıktan arındı, tertemiz oldu. Çünkü ölülerin aşkı ebedi değildir. (Suretlere kapılıp kalma Can! Ölecek aşklar edinme!)

• Her gönül bir tek sevgiliye dönüktür aslında.. Lakin kıblesi yanlıştır.. Bulduğunu sandığı şey gerçekte aradığı değildir.. Kimisi bir gül yüzlü güzele meftun,kimisi bir ceylan bakışlıya mecnundur, bazısı dünyaya kanmış, bazısı mala mülke aldanmıştır. Oysa... her biri bir SEVGİLİ tarafından sınanmıştır...

• İnsan, büyük bir şeydir ve içinde her şey yazılıdır. Fakat karanlıklar ve perdeler bırakmaz ki insan içindeki o ilmi okuyabilsin. Bu perdeler ve karanlıklar; bu dünyadaki türlü türlü meşguliyetler, insanın dünya işlerinde aldığı çeşitli tedbirler ve gönlün sonsuz arzularıdır.

• Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, Hataları örtmede gece gibi ol, Tevazuda toprak gibi ol, Öfkede ölü gibi ol, Her ne olursan ol, Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol.

• Bir adamın ayağına diken batınca ayağını dizi üstüne kor. İğne ucu ile diken başını arar durur, bulamazsa orasını dudağı ile ıslatır. Ayağa batan dikeni bulmak bu derece güç olursa, yüreğe batan diken nasıl olur? Cevabını sen ver! Yüreğine diken batmadan anlayamazsın bunu Can.

Sayfayı Paylaş