Arkadaşa Mektup Nasıl Yazılır, Arkadaşa Mektup Örnekleri

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve gokaygungor tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. gokaygungor

gokaygungor Guest

Arkaşıma mektup yazmama yardım edermisiniz lütfen acill?

Özel mektupları yazarken dikkat edilecek özellikler nelerdir?

2. RüzGaR

RüzGaR Super Moderator

Özel mektupları yazarken dikkat edilecek özellikler şunlardır:

(a) Mektup yazılacak kâğıt, şekil yönünden düzenli ve temiz olmalıdır.

(b) Mektup, mürekkepli ya da tükenmez siyah renkli kalemle yazılmalıdır.

(c) Mektubun sağ üst köşesine "tarih", yanına da yazıldığı "yerin adı" konmalıdır.

(d) Mektubu göndereceğimiz kişinin genel özelliklerine göre (yaşı, kültür düzeyi, yakınlık derecesi vb.) "hitap cümlesi" bulunmalıdır.

(e) Mektubun sağ alt köşesine "ad-soyad" yazılmalı ve "imza" atılmalıdır.

(f) Mektubun sol alt köşesine "adres" yazılmalıdır.

Örnek

Canım Arkadaşım
    Nasılsın? Aslında bu soruyu sormam hata sen hep iyisindir, benim en zor anlarımda dahi yüzünden gülücüğü eksik etmeyip o travmatik dönemlerimi atlatmama hep yardımcı oldun. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mektubunda buraya geleceğinden bahsetmişsin, duyunca çok sevindim seni yeniden görecek olmak çok mutlu etti beni şimdiden neler yapacağımızı planlıyorum. Sen yokken değişen buraları görünce çok şaşıracaksın ama üzülme heryeri birlikte gezeceğiz ve araya giren zamana inat burdan hiç uzaklaşmamışsın gibi hissedeceksin.

Biliyormusun seni özlemek geleceğin günü sabırsızlıkla beklemek bile güzel çünkü dostluğumuz bu ayrılıklarla perçinlendi. Ama artık hasret bitiyor ve geliyorsun. Seni seviyorum canım arkadaşım.

3. gokaygungor

gokaygungor Guest

sağol rüzgar diğer konularda da yardımcı olursan sevinirim

Moderatör tarafından son düzenleme: 27 Şubat 2015 14:29
  4. Misafir

Misafir Guest

Yakın arkadaşıma mektup yazmak istiyorum ne yazıcağımı bilemiyordum yardımlarınız için teşkkürler.

5. Misafir

Misafir Guest

çok işime yaradı saolun

6. Misafir

Misafir Guest

Teşekkür ederim kardeş, ödevimi yapabildim.

7. Misafir

Misafir Guest

çok saolun öğretmen ödev vermişti bunu yazdım çok begendigini söyledi hatta ponaya astı....

8. Misafir

Misafir Guest

arkadaşlar türkçeçi mektup istedi arkadaşa yazrmsnnız :)

9. Misafir

Misafir Guest

arkadaşıma mektup yazmak istiyorum nasıl yazabilirim ?

10. çok saol gardaş senin sayende yazdım mektubu her işini kolaylaştırsın allah

11. Misafir

Misafir Guest

Hakkaten çok ama çooooooook işime yaradı.

12. Misafir

Misafir Guest

süper olmuş ellerinize sağlık...

13. bahar sıla

bahar sıla Guest

Sağolun işime çok yaradı size çok teşekkürler cnm.

14. Misafir

Misafir Guest

çok güzel olmuş :)

15. Bu mesaj bence çok hoş bir mesaj

Canım Arkadaşım
    Nasılsın? Aslında bu soruyu sormam hata sen hep iyisindir, benim en zor anlarımda dahi yüzünden gülücüğü eksik etmeyip o travmatik dönemlerimi atlatmama hep yardımcı oldun. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mektubunda buraya geleceğinden bahsetmişsin, duyunca çok sevindim seni yeniden görecek olmak çok mutlu etti beni şimdiden neler yapacağımızı planlıyorum. Sen yokken değişen buraları görünce çok şaşıracaksın ama üzülme heryeri birlikte gezeceğiz ve araya giren zamana inat burdan hiç uzaklaşmamışsın gibi hissedeceksin.

Biliyormusun seni özlemek geleceğin günü sabırsızlıkla beklemek bile güzel çünkü dostluğumuz bu ayrılıklarla perçinlendi. Ama artık hasret bitiyor ve geliyorsun. Seni seviyorum canım arkadaşım.[/QUOTE]

16. hhhhgfhfg

hhhhgfhfg Guest

ben sana yazıyorum.cevabım kendin yaz...........

Sayfayı Paylaş