Apartmanda Muayenehane Açmak

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Apartmanda Muayenehane Hakkında
    Apartmanda Muayenehane Açmak, Apartman dairesinde muayenehane aççmak, Apartmanda Muayenehane Açmak İçin Kat Maliklerinin izni Gerekir, Meskeni Doktor Muayenehanesi Olarak Kullanmak, Yasa(k)lar ve muayenehaneler

Apartmanda Muayenehane Açmak İçin Gereken Şartlar
    Apartmanda Muayenehane açmak için öncelikle, Apartman Yönetimi kurulurken Bütün Kat Maliklerinin imzasını taşıyan ve Tapu İdaresine verilmiş olan Yönetim Planına bakmak gerekir.

Eğer Yönetim Planında Apartman dairelerinin sadece konut olarak kullanılacağı, başka bir gayeye tahsis edilemeyeceği hakkında hüküm varsa, apartman dairelerinde işyeri açılamaz.

Eğer Yönetim Planında bu konuda hüküm yoksa; Doktor muayenehanesi, muhasebe bürosu, mühendislik bürosu gibi işyerlerinin açılabilmesi için Kat Maliklerinin onayı gerekmez. Bugüne kadar verilmiş Yargıtay kararları bu yöndedir.Apartmanda üretim yapan işyeri veya umuma açık işyeri (Kahvehane, oyun salonu vs. gibi) açılmak için Kat Maliklerinin tamamnının onayının bulunması gerekir.

Sayfayı Paylaş