Anomalochromis Thomasi-Kelebek Cichlid, Diğer Cihlidler Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Diğer Cihlidler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Kelebek Cichlid
    Bilimsel Adı: Anomalochromis Thomasi
    Dağıtım: Afrika, Batı Afrika: Sierra Leone ve Liberya.
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçı
    PH: 6.5-7.8
    Sıcaklık: 23C - 27C
    Maksimum Boy: 8 cm
    Ana renkler: Kahverengi
    Cinsiyet: Erkekler dişilerden daha iridir.Dişiler daha parlak renkli, erkekler ise daha koyu renklidir. turkeyarena.net
    Bakım: Bakımı kolaydır.Her türlü yemi kolayca yer.Genelde dondurulmuş canlı gıdalar, salamura karides, kankurduyla beslenebilir.Akvaryumda bol kayalık mağaralar oluşturulmalı ve yumurtlayacağı alanlar için , ters çevrilmiş bir saksı veya birkaç düz kaya konmalıdır.Akvaryumda yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır.
    Üretim: Üretimi kolaydır.Üretim için uygun bir genç çift üretim akvaryumuna koyulmalı ve canlı gıdalar, uygun PH(6.1-6.5) ve sıcaklıkta(26-28 C) üretim teşvik edilmelidir.Genellikle yumurtalar düz bir kaya veya bitkilerin geniş yapraklarına bırakılır.Erkek tarafından yumurtalar döllendikten sonra, 3-5 gün içersinde daha güvenli bir yere yumurtalar taşınır.Toplam 300-500 arası yumurta bırakabilir.Yavrular artemia ile beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş