Anlamak ile ilgili özlü sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 21 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Sıhhatli bir insan yalnızca idrakleri olan adamdır, sinirleri zayıf olan bir insanın ise artık idrakleri yoktur.

Alain

Anlamak istemedikleri için anlamayanlara gelince onlardan yüz çevirin, onlar affedilmez bir hata işliyorlar.

Alexis Carrel

Anlamak, beğenmenin başlangıcıdır.

B. Spinoza

İnsan gençliğinde öğrenir, yaşlandığında anlar.

Ebner von Eschenbach

Bu dünyaya anlaşılmak için değil, anlamak için geldik. Anlaşılamamanın üzüntüsünü duyacağımız yerde, bütün ruhumuzla başkalarını anlamaya çalışsak, hayat ne kadar güzel olurdu.

Ernest Renan

Basit insanlar, genellikle kendilerinin anlama yetenekleri üstüne çıkan her şeyi kınarlar.

François de La Rochefaucauld

Benim için anlamak araç, yaşamak amaçtır. Yani sevinç, yaşam, umut, erdem ve iyilikleri çoğaltmaktır.

Frederic Amiel

İnsan, ancak kendini anlaması derecesinde huzur ve sükûnete kavuşur; çünkü kendini anlamakla, başkalarını da anlar, eşya arasındaki alakayı daha iyi keşfeder ve bu yüzden bir şey karşısında da telaş göstermez ve rahatsız olmaz.

James Ailen

Anlaşılmama ya da hissedilmeme korkusu, bazılarının anlatımı yapmacıklaştırana kadar belirginleştirmesine yol açar.

John Heinrich Fussli

Bana söylersen unutabilirim.

Gösterirsen anımsayabilirim.

Ama beni de katarsan anlarım.

Kızılderili Atasözü

Her şeyi, anladığım her şeyi, yalnızca sevdiğim için anlıyorum.

Lev Tolstoy

Siz kendiniz meseleyi anlamadıkça, onu başkasına anlatamazsınız.

Lord Byron

Hayatta hiçbir şeyden korkmayın, yalnız her şeyi anlamaya çalışın.

Marie Curie

Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Mevlana

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duygulan, paylaşanlar anlaşabilir.

Mevlana

Dünyayı temelinden değiştirmek isteyen her kişi, önce onu yanlışsız olara' anlayabilmelidir.

Milovan Cilas

İnsanların en çok inandıkları şeyler, en az anladıklarıdır.

Montaigne

Mesut olduğum zaman insanları anlıyorum sanmıştım; halbuki onları ancak felaket içinde tanımam mukaddermiş.

Napoleon Bonaparte

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlamakla olur.

Socrates

Bir insanı gerçekten anlamaya çalışmak, belki de yapabileceğiniz en önemli yatırımdır.

Stephen R. Covey

İnsan, anlamadığı şeye sahip olamaz.

Wolfgang Van Goethe

Göğün her yerde mavi olduğunu anlamak için dünyayı dolaşmanız gerekmez.

Wolfgang Van Goethe

Sayfayı Paylaş