Anıttepe Sosyal çalışma kitabı sayfa 44

Konusu 'Sosyal Bilgiler 7. Sınıf' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

7.sınıf Sosyal Bilgiler anıttepe yayınları çalışma kitabı sayfa 44 yapamayanlar için yardımcı olur umarım. Not: Eksik veya hatalı gördüğünüz yeri konuya mesaj yazarak belirtiniz lütfen...

Sayfa 44
    1.
    İstanbul sizin için ne ifade etmektedir?
    Cevap:Özgürlüğü ve bağımsızlığı ifade etmektedir.
    2. İstanbul'un fethi için ne tür hazırlıklar yaptınız?
    Cevap:
    - Anadolu'da güvenliği sağladım.
    - İstanbul surlarına rahatça asker çıkarabilmek için tekerlekli kuleler yaptık.
    - Kuşatmaya yardım için bir donanma hazırladık.
    3. Savaş sırasında bir an atınızı denize sürdüğünüzü gördük,bunu niçin yaptınız?
    Cevap: O an o kadar hırslıydım ki karşıya geçmek için beklediğimiz gemiler gecikince beklemekten yoruldum ve "Ya İstanbul beni alacak,ya ben İstanbul'u" diyerek atımı denize sürerek karşıya geçmek istedim. turkeyarena.net
    4. Ulubatlı Hasan'ın Türk bayrağını diktiğini görünce neler hissettiniz?
    Cevap: Çok gurur verici bir andı derin bir iç çeker çok şükür dedim ve gerçekten çok ama çok büyük bir mutluluk duydum.
    5. İstanbul halkına din ve geleneklerine bağlı kalarak yaşayabilecekleri garantisini niçin verdiniz?
    Cevap: Bana göre herkez özgürdür zaten ki bu davranışımdan dolayı tüm Bizanslılar imrenerek bizim dinimizi örnek almaya çalıştılar.

Sayfayı Paylaş