Android Telefonumda Donma ve Yavaslama Var

Konusu 'Android' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar gt540 android 2.1 surumunu kullanıyorum gayet memnumum ancak bu uygulamalardan çıkınca ana ekrana dönerken telefon donuyor ilk önce ekran bomboş gözüküyor sonra yavaş yavaş geliyor ve her seferinde SNS widgeti silmeme rağmen geri geliyor ben silmekden bıktım o gelmekden bıkmadı 5 kez telefonu sıfırladım, bunu bilerek telefona fazla uygulamada yüklemedim 63 MB yer boş sizce bunun nedeni ve çözümü nedir? ..Yavaşlık ve donma en sinir olduğum şeyler

2. OrKuN Well-Known Member

Telefonu root edip gereksiz uygulama ve widgetleri kaldirin muhtemelen sorununuz cozulecektir.

3. Misafir Guest

Bunun nedeni en başta ram sorunu olsada buna bağlı olarak tema kullanımı çok önemli, ben x10 mini kullanıyorum aynı olaya bende rastlıyorum, şöyleki uygulama menü listesi gelmiyor hemen ana ekran boş görünüyor bu durumda tanımlama işlemi yapıyor tabi bu olay cok yoğun ram kullnıldığında ortaya çıkıyor yüksek oyun ve programlardan dönüşte, şunu belirtmeliyimki orjinal tema bizim cihazda daha gelişmiş olduğundan daha farklı, normal android teması değil ama normal kullanışlı bir android teması kullandığımda bu sorunun olmadığını gördüm , ekran daha hızlı geliyor ve widget leri hemen kullanabiliyorsun ama normal temada bunu yapamıyorum böyle bir ram sorunu yaşadığımda,, yani tema değiştir ve birde hafif çalışan bir tema kullanarak bunu gözlemle...

Sayfayı Paylaş