Android Telefon Kapalıyken Alarm Çalmıyor

Konusu 'Android' forumundadır ve CAN tarafından 10 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

Arkadaşlar x10mini telefon var. Sorun telefon kapalı iken alarm çalmıyor. bunu çözmenin bi yöntemi varmı acaba?

2. BaRıŞ Well-Known Member

Android işletim sistemlerinde telefon kapalıyken alarm çalışmıyor malesef

3. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar ben uçak moduna alıyorum arka planda çalışan uygulama varsa onları sonlandırıyorum sabaha kadar %1 yada %2 pil harcaması anca oluyor. Bu uçak moduda heralde bu amaçla yapıldı telefonu tamaman kapatmak dezavantaj olabilir acil durumlar için.

4. Misafir Guest

bende x10 mini android 2.1 kullanıyorum. bende uzun zaman önce bunu farkettim ve konuyu inceledim. öncelikle şunu söylemek gerekirse bu durum cözülebileceğini düşünüyorum. sadece android bunu geliştirmesi gerekli. Bende şimdilik fırsat buldukca konuyu araştırıyorum unutmayın imkansız bir şey yoktur!

bir not paylaşmak istiyorum bu durumla ilgili, telefon açık olduğunda taskiller gibi uygulama sonlandırmada çalar saat pasif olsun aksi taktirde onuda sonlandırma yaparsa yine calar saat calışmaz.

android asıl sorunu uygulamalardaki calışma zamanları ile ilgili sorunu, bunu cözmeye başlasalar sanırım bu sorunda cözülecek.

bu arada ben bir telefonda calıştığını duydum emin değilim ama sistem sürümlerini paylaşarak bu konuyu incelersek belki üst sürümlerde böyle sorun varmı , yani tam olarak genelmi yoksa bazı sürümlerin sadece sorunumu onuda anlamış ve cözüme daha kısadan gitmemiz mümkün...

Sayfayı Paylaş