Android İşletim Sistemi Yükseltilebilir Mi

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Android İşletim Sistemini Nasıl Yükseltebilirim?

Android işletim sistemi sürümleri arasındasındaki en önemli fark kısaca sistem iyileştirmesi yapmak diyebiliriz. Yani işlemciye daha az yüklenerek hızı arttırmak, ram kullanımını iyileştirme ve bunlara bağlı olarak da batarya ömrünü uzatmak ve önceki sürümlerdeki bazı hataları düzeltmek veya daha iyilerini yapmak gibi.

Android işletim sistemli cihazınızda sürüm yükseltmesi yapabilmeniz için eğer cihazın firması o cihaz için 4.0 çıkattıysa yükseltebilirsin. Yani örneğin; Senin cihazın Samsung Galaxy S2 ve sen bu telefonu aldığında içerisinde Android 2.3 sürümü yüklüydü. Aradan birkaç ay geçti Google piyasaya Android 4.0 'ı çıkarttı. Eğer Samsung firması bu 4.0 sürümünü Galaxy S2 için uyarlayıp internete verirse sende bu sürümü internetten indirir ve cihazına 4.0 yükleyip güncellersin. Yani cihazını güncelleyip, güncelleyememek cihazının firmasına bağlı birşey.

Aslında internnette Custom ROM lar var bunları da cihazına yükleyip 4.0 'a yükseltebilirsin ama bu durumda cihazın garantisi sona ermiş olur. Ve bu Custom ROM ların hepsi her cihaza uymaz. Sahip olduğun cihaza uygun Custom ROM yüklemelisin.

Sayfayı Paylaş