Android 1.5 için Güncellemesiz Android Markete Girebileceksiniz

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar eski sürüm android işletim sistmi yüklü telefonlar için aşağıda anlatılan yöntemle telefonunuzun rom versiyonunu yükseltmek gibi teknik işlemlerle uğraşmadan Android Markete ulaşabileceksiniz.

Not: Anlatılan bu yöntem çeşitli konulardan derlenerek hazırlanmıştır. Tüm emeği geçenlere teşekkürler.

Artık herkes markete girip istediği programları telefona yükleyecek.. Benim kullandığım yöntem biraz zor ve karışık gibi gözükebilir ancak android marketteki programları yükleyince eziyete değiyor. Öncelikle ben telefona hiç bir güncelleme yapmadım. telefon güncellenince garanti dışına çıkıyormuş o yüzden garanti süresine kadar böyle kullanıcam. gelelim kuruluma

Öncelikle webden Android Emulator (market included) arama ile emulator indirdim. bu cep telefonun simulatörü. emulatör kurulumunu webden türkçe taratırsanız çok rahat bulursunuz. simulatör çalışınca direk market e girişi yapabiliyorsunuz.

Gelelim indirdiğiniz dosyaları nasıl çalıştıracağınıza. ihtiyaç olan apklar

appcontrol - yüklenen apkların kopyasını çıkarmak için
    rootexplorer veya explorer indirilen tüm dosyaları ziplemek için
    swiftp - zipli dosyayı telefondan paylaşarak bilgisayara kolay yoldan indirmek için

Artıları
    Emulatör Android 1.5 olduğu için yani telefonumla aynı sürüme sahip olduğu için çalışmayan veya hata veren uygulamaları ayıklayarak direk çalışan dosyalara sahip olabiliyorusunuz bu da telefona gereksiz dosyaların yer kaplamaması demektir.

hiçbir güncelleme yapmadan garanti kapsam dışı olmadan markete giriş sağlıyor

Eksileri
    Kurulumlar biraz zahmetli

emulatörün kendi hafızası biraz düşük olduğu için fazla uygulama yükleyince yeni uygulamalar için eskileri silmek gerekli..

Burda resimli anlatımda mevcut bunada bakmanızı öneririm.
    How To Enable the Android Market in the Google Android Emulator - How-To Geek

Sayfayı Paylaş