Amphilophus Citrinellus (Midas Cichlid)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Midas Cichlid Balığı

Bilimsel Adı: Amphilophus Citrinellus
    Dağıtım: Orta Amerika
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Çok Agresif
    PH: 6.8-7.2
    Sıcaklık: 23C - 27C
    Maksimum Boy: 35 cm
    Varyansları: Kızıl yüz Midas, Portakal Midas yada turuncu midas.
    Ana renkler: Turuncu

Cinsiyet: Erkekler aynı yaştaki dişilere göre daha iridir. Erkeklerin başlarında kamburluk oluşur. turkeyarena

Bakım: Bakımı kolay bir balıktır. Her türlü yemi kabul eder. Protein içerikli yemler, canlı ve dondurulmuş kankurdu ile beslenebilir. Arada sebze diyeti yapılmalıdır.
    Çok agresif bir balık olduğu için, akvaryumda tek tür olarak bakılmalıdır. Akvaryuma sadece diğer tür olarak, vatoz balığı ekleyebilirsiniz.Vatoz , mümkün olduğunca gece akvaryuma konulmalıdır.
    200 litreden daha geniş akvaryumlarda bakılmalıdır. İyi bir filtrasyon yapılmalıdır. Haftada bir kez su değişimi yapılmalıdır. Su kalitesi yüksek ve değerler sabit tutulmalıdır.

Üretim: Üretimi kolay değildir. Alt yumurtlayıcıdır. 400'e kadar yumurta alınabilir.
    Üretim akvaryumuna bir dişi ve bir erkek 3-4 haftalık bir süreyle alınmalıdır. Çiftleşme döneminde erkek balık çok agresiftir. Yumurtalar erkek ve dişi balık tarafından akvaryum tabanının belli bir bölgesinde düzenli bir biçimde toplanır. Yumurtlama ve yavruların oluşumu için, yumurtaların toplanacağı bir saksı kullanabilirsiniz.
    Yumurtlama döneminde balıklar rahatsız edilmemelidir. Mümkünse akvaryum, gazete kaplanarak dış dünya ile bağlantısı kesilmelidir.
    Yumurtlama döneminden sonra erkek balığın agresifliğinden dolayı, dişi balık akvaryumdan çıkarılabilir yada akvaryum dişinin kaçıp saklanabileceği şekilde ikiye bölünmelidir.

Sayfayı Paylaş